Sv, 28.05.2023.

Rīgas zooloģiskajā dārzā nedēļas nogalē notiks dzīvnieku dienas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Nedēļas nogalē, 15.oktobrī un 16.oktobrī, Rīgas zoodārzā notiks dzīvnieku dienas, informēja zooloģiskā dārza Informācijas dienests.

Ar dzīvnieku dienām tiek atzīmēta zooloģiskā dārza dzimšanas diena. 14.oktobrī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs svinēs 110. dzimšanas dienu.

Tradicionāli dzīvnieku dienās gan zoodārzā Rīgā, gan arī zooloģiskā dārza filiālē "Cīruļi" Kalvenes pagastā apmeklētājiem, kuru vārdā vai uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums nedēļas nogalē saņems 50% atlaidi no biļetes pamatcenas. Savukārt ja dzīvnieka nosaukums ir gan vārdā, gan uzvārdā, ir iespēja tikt pie 100% atlaides.

Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu, vai izdrukāt to no ticama interneta avota, kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Šajās brīvdienās piknika laukumā ar klātesošajiem ciemiņiem tiks veidots foto apsveikums zoodārzam. Abas dienas zooloģiskajā dārzā darbosies seju apgleznošanas studija, kas gan sestdien, gan svētdien no plkst.12 līdz 15 piedāvās apmeklētājiem bez maksas iegūt kādus dzīvnieku vaibstus.

Ik gadu notiek cīņa par populārāko dzīvnieku apmeklētāju vārdos un uzvārdos. Katru gadu uzvarētāju godā ir cita dzīvā radība. Pērn dzīvnieku dienās visvairāk bija atlidojuši Baloži dažādās valodās, tikai pašā pēdējā brīdī apsteidzot Vilkus.

Citos gados visaktīvākie bijuši Lāči, Gaiļi, Brieži, Gulbji un Vilki.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu