Šolcs Krievijas karu Ukrainā nosauc par krusta karu pret brīvību un progresu

TVNET/LETA/CNN
Šolcs Krievijas karu Ukrainā nosauc par krusta karu pret brīvību un progresu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Vācijas kanclers Olafs Šolcs
Vācijas kanclers Olafs Šolcs Foto: MICHAEL KAPPELER

Krievijas prezidenta Vladimira Putina iebrukums Ukrainā ir "krusta karš pret, kā to dēvē Putins, kolektīvajiem Rietumiem", ceturtdien sacīja Vācijas kanclers Olafs Šolcs.

"Visu laiku Vladimirs Putins un viņa atbalstītāji vienu lietu ir pauduši skaidri - šis karš nav tikai par Ukrainu, viņi uzskata karu pret Ukrainu kā daļu no lielāka krusta kara," iepriekš ierakstītā uzrunā Progresīvās pārvaldības samita forumam sacīja kanclers.

"Krusta karš pret liberālo demokrātiju, krusta karš pret likumos balstītu liberālo kārtību, krusta karš pret brīvību un progresu. Krusta karš pret mūsu dzīvesveidu, krusta karš pret, kā to dēvē Putins, kolektīvajiem Rietumiem."

Šolcs piebilda, ka Vācija Ukrainu atbalstīs finansiāli un ekonomiski, atbalstīs tās humānās un militārās vajadzības.

"Ieskaitot smago bruņojumu, modernās pretgaisa aizsardzības sistēmas un tankus, un varat būt droši - mēs turpināsim mūsu atbalstu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams."

Trešdien Vācijas ekonomikas ministrs Roberts Hābeks pauda pārliecību, ka Putina mēģinājums destabilizēt Eiropas ekonomisko kārtību cietīs neveiksmi.

"Putins cietīs neveiksmi savos centienos destabilizēt pamata ekonomisko kārtību, tāpat kā viņš cietīs neveiksmi kaujaslaukā Ukrainā," preses konferencē Berlīnē sacīja Hābeks.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu