Pk, 9.06.2023.

Ikstens: Reālāka ir tāda koalīcija, kura sastāv no trīs partijām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Zane Bitere / LETA

Pašlaik izskatoties, ka reālāka koalīcija ir tāda, kuru veido trīs partijas un partija "Progresīvie" paši sāk just, ka nebūs sastāvā, kas to veido, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, politologs Jānis Ikstens.

Runājot par koalīcijas veidošanas procesu, Ikstens norādīja, ka tās veidošanas process ir atvērts, visi runā ar visiem. Vienlaikus viņš norādīja, ka mēģinājumi izveidot četru partiju koalīciju, nav nesuši rezultātus un pašlaik izskatās, ka ticamākais ir trīs partiju modelis.

Ikstens arī norādīja, ka arī paši "Progresīvie" "sākot just, ka velk uz trīs partiju koalīciju". Viņš gan sacīja, ja "Progresīvie" nav jaunās koalīcijas veidotāju vidū, tad nākontē būs jautājumi, kuros ar koalīciju veidojošajām partijām būs samērā viegli rast kopsaucējus.

Runājot par to, kāpēc Valsts prezidents Egils Levits varētu būt vēlējies, ka koalīciju veido četras partijas, Ikstens atgādināja, ka nākamgad ir Valsts prezidenta vēlēšanas, tāpēc arī Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu svarīgāks lielāks atbalsts.

"Iespējamais otrais termiņš, viens no aspektiem, kas vada viņa rīcību šajā procesā," viņš paskaidroja.

Vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien plkst.16 tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai informētu viņu par līdzšinējo valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu