C, 30.03.2023.

Karjeras nedēļas diskusija jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?”

TVNET
Karjeras nedēļas diskusija jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?”
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 20. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros notiks divas tiešsaistes diskusijas, kurās apspriedīs uzņēmējspēju nozīmi bērnu un jauniešu attīstībā un turpmākās karjeras veidošanā. Plkst. 13.00 diskusijā jauniešiem pārrunās darba devēju augstāk vērtētās darbinieka personības iezīmes un prasmes, savukārt plkst. 19.00 eksperti, vecāki un pedagogi meklēs veidus, kā pieaugušajiem aizņemtajā ikdienā sniegt atbalstu bērnu uzņēmējspēju attīstīšanā.

20. oktobrī plkst. 13.00 notiks diskusija jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?”. Diskusiju vadīs IT uzņēmējs, startup mentors un pasniedzējs Dāvis Plotnieks, un tajā piedalīsies:

- Banku augstskolas rektore, asociētā profesore Līga Peiseniece;

- izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns;

- “Roibox” dibinātājs un vadītājs Jēkabs Endziņš;

- zinātnes centra “Futurimo Rīga” vadītāja, Velorūmes līdzdibinātāja Keitija Litte;

- komiķis, DELFI sociālo tīklu profilu satura redaktors Edgars Bāliņš.

Diskusijas dalībnieki pārrunās nākotnes profesijās pieprasītākās spējas, prasmes un kompetences, kā arī diskutēs par skolā un interešu nodarbībās piedāvātajām iespējām un to nozīmi jauniešu personības attīstīšanā.

“Komunikācijas prasmes, drosme, mērķtiecība un radošums ir kļuvušas par superspējām, kuras ļauj jauniešiem atvērt jebkuras durvis, sākt sarunu ar jebkuru cilvēku, atrast izeju no bezizejas. Šīs superspējas var iegūt tikai vienā veidā – jebkurā situācijā sevi mērķtiecīgi trenējot. Piemēram, esot koncertā, iepazīsties ar blakus dejojošajiem. Kurpei nolūza papēdis? Pasmejies un izdomā veidu, kā defektu pārvērst par efektu,” iesaka diskusijas dalībniece L.Peiseniece.

Šajā gadā Karjeras nedēļas aktivitātes norisinās ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”. Caur radošām darbnīcām, mācībstundām, uzņēmumu apmeklēšanu un citām aktivitātēm skolēni aicināti atklāt sevī tādas uzņēmējspējas kā drosme, radošums, mērķtiecība, kritiskā domāšana un komunikācijas prasmes. Savukārt skolotāji un vecāki diskusijās un izstrādātajos palīgmateriālos var gūt ieteikumus, kā palīdzēt jauniešiem izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas, ar karjeras izglītību saistītas tēmas - darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē. Šogad Karjeras nedēļa norisinās jau 10. reizi. Aicinām sekot līdzi Karjeras nedēļas aktualitātēm VIAA mājaslapā, kā arī VIAA un TavaiKarjerai Facebook un Twitter kontos.

Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu