T, 30.11.2022.

Pirmo reizi nofilmēts melns lūsis

TVNET
Pirmo reizi nofilmēts melns lūsis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video

2020. gada 29. augustā Jukonā, Kanādā savvaļas biologs Tomass Jangs novēroja to, ko nekad nebija redzējis. Par laimi, mēs dzīvojam viedtālruņu ērā, tāpēc viņa pieredzēto nu varam vērot arī mēs.

Janga uzfilmētajā video redzams Kanādas lūsis (lynx canadensis), kura kažoks ir melns. Parasti ziemā šie dzīvnieki ir sudrabaini pelēkā krāsā, bet tumši sarkanīgi brūni vasarā. Tieši tāpēc melns Kanādas lūsis ekspertiem ir visai interesants izpētes objekts.

“Kažoka krāsu polimorfisms lūšu vidū ir dokumentēts tikai dažas reizes. Melānisma adaptīvās nozīmes mehānisms lūšos nav izprasts, tomēr kamuflāžas spējas zaudēšana ziemā, visticamāk, nav nekas labs,” pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Mammalia”, raksta Jangs.

VIDEO: MELNAIS LŪSIS SAVVAĻĀ

Melnam lūsim ir daudz grūtāk saplūst ar sniegoto vidi un pielavīties medījumam. Jangs uzskata, ka tieši tas ir iemesls, kāpēc dabā nenākas bieži redzēt tādas krāsas Kanādas lūšus.

Šo lūsi Jangs novēroja no aptuveni 50 metru attāluma. Dzīvnieku, kā rādās, cilvēka klātbūtne īpaši nesatrauc, tomēr, video dzirdamās suņa rejas lielajam kaķim beigu beigās liek lēnām aizlavīties projām.

Jāatceras, ka, atrodoties pie dabas krūts un uzņemot fotogrāfijas, vienmēr var gadīties kāds dzīvnieks vai aina, kas tiešām būs iemūžināšanas vērta.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu