T, 30.11.2022.

Iemirdzas rotu un fotogrāfijas izstāde “Viņas ziemeļu sauciens”

Egoiste
Iemirdzas rotu un fotogrāfijas izstāde “Viņas ziemeļu sauciens”
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Vakar, Rīgā "Baltu Rotu" un fotogrāmatas "Ziemeļmeitas kods" radošā komanda atklāja iedvesmojošu rotu un fotogrāfiju izstādi "Viņas ziemeļu sauciens" kultūrtelpā "Ola Foundation".

Šī izstāde tika atklāta neparastā un unikālā vietā, Ķīpsalā – mūsdienīgas arhitektūras paraugdemonstrējumā, kultūrtelpā “Ola Foundation”, kas ir uzņēmēju Ilzes un Ulda Pīlēnu kopīgi radīta vieta dažādiem mākslas, izglītības un kultūras notikumiem. Izstāde būs skatāma no šī gada 12. novembra līdz pat nākamā gada 31. janvārim, informācija par apmeklējumam pieejamām dienām un laikiem, biļetēm būs aktualizēta www.olafoundation.lv

Izstādes autori cer, ka šis projekts būs saistošs ikvienam, kurš vēlas izzināt, izprast, ieraudzīt un iztulkot mūs kā valsti, kolektīvu apziņu un simbolu.

“Dzīvojot šodienas trauksmainajos laikos, ikviens cilvēks jūtas apjucis un apdraudēts, bieži vien meklējot atbildes uz saviem iekšējiem jautājumiem. Tāpēc, veidojot šo izstādi, vēlējāmies sniegt vēstījumu caur simboliem par mūsu zemes un cilvēku spēku, pašapziņu un vērtībām, kas iezīmēts caur rotu un sievietes tēlu. Latviskās un ziemeļnieciskās dabas mijiedarbību,” komentē izstādes kuratore Laura Geistarde Šube SIA “Baltu Rotas” attīstības vadītāja.

Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Izstāde “Viņas ziemeļu sauciens” ir pirmais kopprojekts, kas veidots tieši šādā saturiskā un vizuālā formā, koncentrējoties gan uz vēsturisko mantojumu, gan mūsdienu aktualitātēm.

Foto: Publicitātes foto

“Šī vērienīgā un estētiskā izstāde ir stāsts par mūsu tautas identitāti un saknēm, par piederību savai nācijai un valstij. Izstāde, kas veidota no lielformāta melnbaltām fotogrāfijām ar spēcīgas, mīlošas sievietes tēlu centrā un rotām, ir integrēta Olas arhitektūrā. Tā ir mūsu tautas spēcīgā identitāte, ko mēs kopā vēlamies parādīt ar šo izstādi. Tā ir mūsu pozīcija un atbildība par piederību savai zemei, arī par mūsu pašapziņu un pašcieņu. Izstāde būs liels piedzīvojums tās skatītājiem un nešaubāmies, ka tās apmeklējums daudziem no mums ļaus atbildēt uz mūžīgajiem jautājumiem par piederību savai tautai, identitāti un saknēm.” Ilze Pīlēna, “Ola Foundation” vadītāja.

Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Izstādes autori, radošā komanda: Inita Straupe, “Baltu rotu” līdzdibinātāja un galvenā dizainere. Ieva Straupe - Lūse, “Baltu rotu” vadītāja, divu rotu kolekciju autore. Laura Geistarde – Šube, "Baltu rotu" attīstības vadītāja, izstādes idejas autore un kuratore. Una Taal fotogrāfe, grāmatas "Ziemeļmeitas kods" līdzautore. Kristīne Kutuzova, tekstu autore, grāmatas "Ziemeļmeitas kods" līdzautore. Una Grants, izstādes dizainere.

Par Baltu Rotas

Mūsu darbu pamatā ir seno baltu tautu kultūra un iedvesma, ko sniedz ziemeļnieciskā daba. Šo unikālo vēstījumu mēs stāstām tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan radot pilnīgi mūsdienīga dizaina orģinālrotas no sudraba, bronzas un zelta. Mūsu rotas top Latvijā, mazā ražotnē Siguldā jau vairāk nekā 28 gadus. Gadu gaitā uzņēmuma “Baltu Rotas” veidotie darbi ir priecējuši ne tikai vietējos un ārzemju dizaina piekritējus, bet arī ir izstādīti starptautiska mēroga izstādēs, kā arī mūsu rotas ir izvēlētas kā dāvanas augstām pašmāju un ārvalstu amatpersonām, piemēram, Dānijas karalienei Margrētei, Hilerijai Klintones kundzei un Norvēģijas karaliskajam pārim.

Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Par Ziemeļmeitas kods

Foto grāmata “Ziemeļmeitas Kods” (angļu valodas versijā - Her Northern Roots) ir foto un teksta sinerģija, kas ilustrē un raksturo Latvijas sievieti –- tādu, kas tur godā tradīcijas, vēsturisko mantojumu, bet spēj pilnībā pielāgoties laikmeta norisēm, turklāt, laikam ritot un pieaugot brīvības spēkā, arī būt par viedokļa līderi, balsi, kuru dzird viņas sievišķībā un līdzvērtībā. Bilžu stāsti par dažādām sievietēm tapuši ar mērķi meklēt kopīgu pavedienu, saikni starp paaudzēm, dzimtu, piederību vietai un dabai kā pirmavotam, interpretējot ritma un nepārtrauktības jēdzienu kā informācijas kodu sirdspukstos, elpā, gadalaikos. Stāstījuma valoda ir melnbalta, gaismu un ēnu spēlēs atklājot katru varoni, bet krāsas atstājot interpretācijai.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu