Aprēķināts, cik Krievijai izmaksājis otrdienas raķešu uzbrukums pret Ukrainu

TVNET | FINANCENET
Aprēķināts, cik Krievijai izmaksājis otrdienas raķešu uzbrukums pret Ukrainu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18
Foto: Reuters / Scanpix

Otrdien agresorvalsts Krievija īstenoja vienu no masīvākajiem raķešu uzbrukumiem pret Ukrainu koš kara sākuma. Pret Ukrainu tika palaistas vairāk nekā 90 raķetes, vēsta “Forbes”.

Agresori pret uzbrukumos pret Ukrainu palaida raķetes H-101 un H-555 no stratēģiskās aviācijas lidaparātiem TU-95 un TU-160. Lielākā daļa raķešu tika palaistas no bumbvedējiem Kaspijas jūras rajona un Rostovas apgabala. Pārējās raķetes “Kalibr” tika palaistas no Melnās jūras akvatorija. Kopumā gaisa trauksme Ukrainā otrdien skanēja vairāk nekā četras stundas.

Konkrētu raķešu sadalījumu pēc tipiem Ukrainas gaisa spēki neatklāja. Pēc “Forbes” aprēķiniem, 15. novembra uzbrukumā Krievija iztērējusi raķetes vērtībā no 700-900 miljoniem ASV dolāru. Aprēķinos ņemts vērā, ka raķete H-101 maksā 13 miljonus dolāru, “Kalibr” - 6,5 miljonus un H-555 – četrus miljonus dolāru.

Iepriekšējo masīvo Ukrainas apšaudi ar raķetēm Krievija īstenoja 10. oktobrī. Tad Krievija palaida 84 spārnotās raķetes un 24 bezpilota lidaparātus. To kopējā vērtība bija zemāka, nekā otrdienas uzbrukums – 400-700 miljoni dolāru.

Līdz tam viens no masīvākajiem raķešu uzbrukumiem tika īstenots jūnijā, kad 25.-26. jūnijā no Krievijas un Baltkrievijas tika palaistas līdz 80 tālās darbības raķetēm vērtībā līdz 220 miljoniem dolāru. Toreiz pret Kijivu vien tika raidītas raķetes 60 miljonu vērtībā.

Pirmo divu mēnešu laikā Krievija pret Ukrainu izmantoja vairāk nekā 1300 raķetes, kuru vērtība bija 7,5 miljardi dolāru.

Kopumā uzbrukums 15. novembrī ir lielākais kopš kara sākuma, un okupanti mērķējuši pret enerģētikas infrastruktūras objektiem. Šis uzbrukums nopietni ietekmē Ukrainas energosistēmu, kā arī Ukrainas kaimiņvalstis, piemēram, Moldovu.

Uzbrukumu dēļ ģenerācijas un elektroenerģijas pārvades objektiem valstī ieviesti avārijas atslēguma brīži. Pēc prezidenta biroja vadītāja vietnieka Kirilo Timošenko teiktā, Krievija otrdien pret Ukrainu palaidusi 90 raķetes, no kurām 70 notriekusi Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēma. Bojāti 15 enerģētikas infrakstruktūras objekti.

Kopš 10. oktobra okupanti veikuši vairāk nekā 300 uzbrukumus Ukrainas enerģētikas sistēmai, radot zaudējumus vairāku miljardu dolāru vērtībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu