Par rokas salaušanu veikala apsargam konfliktā par Covid-19 sertifikātu vīrietim piemēro sabiedriskos darbus

TVNET/LETA
Par rokas salaušanu veikala apsargam konfliktā par Covid-19 sertifikātu vīrietim piemēro sabiedriskos darbus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rīgas rajona tiesa novembrī piespriedusi sabiedriskos darbus vīrietim par rokas salaušanu veikala apsargam, strīdā atsakoties uzrādīt Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Tiesa apsūdzētajam piemēroja 200 stundas sabiedrisko darbu un piedzina no apsūdzētā par labu cietušajam 500 eiro lielu morālo aizskāruma kompensāciju.

Apsūdzētais tīši nodarīja vidēja smaguma miesas bojājumu sakarā ar to, ka cietušais izpildījis savus profesionālos pienākumus un piedalījies citāda prettiesiska nodarījuma pārtraukšanā.

2021.gada 20.oktobrīa vakarā apsūdzētais iegājis veikalā, apsardzes darbiniekiem neuzrādot Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu, kas ļautu atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām atrasties un iepirkties veikala telpās.

Konstatējot minēto pārkāpumu, pie veikala kasēm pie apsūdzētā piegāja apsardzes darbinieks un pieprasīja apsūdzētajam pārtraukt šo pārkāpumu, atstāt veikala telpas un virzīja apsūdzēto uz izejas pusi.

Ignorēdams apsarga prasības, apsūdzētais iesaistījās konfliktā un, dusmu vadīts, satvēra apsargu aiz kājām, pacēla viņu aptuveni viena metra augstumā un ar spēku nogāza uz grīdas, pēc kā no notikuma vietas aizgāja.

Šādu darbību rezultātā apsargam konstatēts labā apakšdelma spieķa kaula lūzums un elkoņa kaula īlenveida izauguma lūzums, kas izraisa ilgstošu veselības traucējumu uz laiku virs 21 dienas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu