Sv, 26.03.2023.

Daugavpilī apgānīts Brīvības cīņās kritušo poļu karavīru piemineklis

TVNET
Daugavpilī apgānīts Brīvības cīņās kritušo poļu karavīru piemineklis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Daugavpilī apgānīts Brīvības cīņās kritušo poļu karavīru piemineklis
Daugavpilī apgānīts Brīvības cīņās kritušo poļu karavīru piemineklis Foto: Aivars Broks/Facebook

Daugavpilī apgānīts piemineklis, kas veltīts 500 poļu karavīriem, kuri 1919.-1920. gadā krita Latvijas Brīvības cīņās, vēsta medijs chayka.lv un aculiecinieku ieraksti sociālajos tīklos.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks publicējis foto no notikuma vietas. Piemineklis appūsts ar baltu krāsu, un uz tā uzrakstīti rupji vārdi krievu valodā. 

Kā liecina informācija visitdaugavpils.lv, Polijas armijas I Leģiona brigādes pulka karavīru kapi Slobudkā pie Satiksmes ielas bija Latvijā lielākā poļu karavīru kapsēta, kurā tika apbedīti 500 Latvijas Brīvības cīņās 1919. -1920.gadā kritušie. Polijas vēsturē šie notikumi pazīstami kā “Operācija ziema”. Tā bija Polijas un Latvijas armiju kopīga uzbrukuma operācija, kuru vadīja ģenerālis Edvards Ridz-Smiglijs. Operācijas gaitā tika ieņemta Daugavpils, bet turpmākajos mēnešos lielinieki tika padzīti no visas Latgales.

1955. gadā pilsētas varas iestādes pieņēma lēmumu par smilšu un šķembu karjera ierīkošanu kapsētas teritorijā. Smiltis un grants kopā ar cilvēku kauliem tika izmantotas Daugavpils – Lietuvas robežas ceļa celtniecībai caur Demeni. Kapsētu pilnībā likvidēja 1970. gadā. Vēlāk šajā vietā tika izveidota atkritumu izgāztuve. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1992. gadā iznīcinātās kapsētas vietā atklāta piemiņas vieta.

Saistībā ar notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu