"Eurostat": Četros mēnešos Latvija samazinājusi gāzes patēriņu par 43%

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
"Conexus Baltic Grid" Inčukalna pazemes gāzes krātuve.
"Conexus Baltic Grid" Inčukalna pazemes gāzes krātuve. Foto: Paula Čurkste/LETA

Eiropas Savienības (ES) statistikas pārvaldes "Eurostat" apkopotie statistikas dati liecina, ka no šā gada  augusta līdz novembrim Latvija samazinājusi dabasgāzes patēriņu par vairāk nekā 43% salīdzinājumā ar vidējo patēriņu šajos četros mēnešos iepriekšējos piecos gados.

Atbilstoši šiem datiem ES gāzes patēriņš šogad augustā-novembrī salīdzinājumā ar vidējo patēriņu šajos mēnešos 2017.-2021.gadā sarucis par 20,1%.

No ES valstīm šajā laika posmā visvairāk gāzes patēriņš samazinājies Somijā - par 52,7%, tai seko Latvija ar 43,2% un Lietuva ar 41,6%.

Ceturtajā vietā ir Igaunija, kur gāzes patēriņš krities par vairāk nekā 35%.

Situācijā, kad jāmeklē Krievijas piegādēm alternatīvi gāzes avoti, ES dalībvalstis jūlija beigās nolēma no šā gada 1.augusta līdz nākamā gada 31.martam brīvprātīgi samazināt dabasgāzes patēriņu par vismaz 15% salīdzinājumā ar vidējo patēriņu iepriekšējā piecu gadu periodā.

No augusta līdz novembrim gāzes patēriņu par vismaz 15% bija samazinājušas 18 ES valstis, liecina "Eurostat" dati.

Sešas valstis, to vidū Čehija, Īrija, Portugāle un Spānija, patēriņu samazinājušas par mazāk nekā 15%, bet divas valstis patēriņu palielinājušas - Malta (par 7,1%) un Slovākija (par 2,6%).

Kipra ir vienīgā ES valsts, kurā netiek izmantota dabasgāze.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu