S, 25.03.2023.

Vēsturisks brīdis Latvijas aviācijā: "airBaltic" aprīkos savu floti ar "Starlink"

Papildināts
TVNET/LETA
Vēsturisks brīdis Latvijas aviācijā: "airBaltic" aprīkos savu floti ar "Starlink"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 33
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" šogad sāks visu "Airbus A220-300" floti aprīkot ar "SpaceX" interneta pieslēguma sistēmu "Starlink", aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Pasažierim būs iespēja izmantot bezmaksas ātrgaitas internetu visos "airBaltic" lidojumos bez reģistrācijas.

"airBaltic" pārstāvji norādīja, ka konfidencialitātes iemeslu dēļ nevar atklāt līguma izmaksas.

Vienlaikus kompānijā arī pauda, ka "Starlink" interneta ieviešanas dēļ lidsabiedrība neplāno palielināt lidojuma biļešu cenas.

"SpaceX" izstrādātais "Starlink" nodrošina ātrgaitas, platjoslas internetu vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē, un pagājušajā gadā sāka apkalpot komerciālās lidmašīnas ar ātrgaitas internetu lidojumu laikā.

Ar satelītiem, kas atrodas Zemes orbītā 550 kilometru augstumā, kas ir vairāk nekā 65 reizes tuvāk par parastajiem ģeostacionārajiem satelītiem, "Starlink" sasniedz lielāku pārraides ātrumu. "Starlink" var nodrošināt līdz 350 megabitu sekundē ātru interneta savienojumu lidmašīnām, ļaujot visiem pasažieriem vienlaikus piekļūt straumēšanas spējīgam internetam un lidojuma laikā veikt darbības, kas iepriekš nebija iespējamas - videozvani, tiešsaistes spēles, virtuālie privātie tīkli un daudz kas cits.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norāda, ka šis lidsabiedrībai un nozarei kopumā ir vēsturisks brīdis.

"airBaltic" sadarbosies ar "SpaceX", lai iegūtu nepieciešamo papildu lidmašīnas tipa sertifikācijas apstiprinājumu. Šī produkta uzstādīšanu visai "airBaltic" flotei paredzēts sākt šogad.

"airBaltic" apgrozījums 2021.gadā bija 204,1 miljons eiro, kas ir par 41% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās par 49% un bija 135,7 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu