Konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, var lietot hialuronskābi kapsulu veidā, kā arī A un E vitamīnus, jo tie ir atbildīgi arī par ādas, gļotādas mitrināšanu un barošanu.
Ja sausa gaisa dēļ apkures sezonā radušās problēmas ar deguna gļotādu, situāciju var uzlabot, lietojot jūras ūdeni saturošus aerosolus un mitrinošos gelus. Tikai jāatceras, ka ar šiem līdzekļiem vien sausu gaisu novērst nevar, vien uzlabot savu pašsajūtu.
Ir tikai dienas vidus, bet sajūta, ka jau trūkst spēka, nav enerģijas, grūti koncentrēties… Tā var būt, jo, elpojot sausu gaisu, tiek ierobežota skābekļa nokļūšana asinsritē. Pirmā doma – ātrāk atvērt logus un vēdināt telpas. Jā, vēdināt vajag! Taču rudens un ziemas laikā, kad ārā gaiss ir auksts, vēdināšana nekādā veidā neuzlabo mitruma līmeni telpās. Gluži pretēji – aukstajam gaisam ir zems optimālā mitruma daudzums un, ieplūstot telpā, tas vēl vairāk sausina gaisu.
Ja darba vietā ir sauss gaiss, darbinieki biežāk sūdzas par acu asarošanu, niezēšanu un kairinājuma sajūtu. Birojos bieži vien acis iespaido ventilācija, dažādas sildošas, ļoti spožas lampas, kondicionētājs.
“Strādājot pie datora, cilvēks acis mirkšķina daudz retāk nekā parasti. Ja papildus tam telpā būs arī sauss gaiss, acis ilgstoši tiek turētas atvērtas un netiek mirkšķinātas, asaru slānītis iztvaiko ātrāk, radot nepatīkamu sajūtu acīs. Līdzīgas sūdzības izjūt arī tie, kuri tumsā skatās televizoru,” skaidro Apotheka farmaceite un iesaka –