P, 27.03.2023.

Staķis ar pašreizējo Rīgas domes koalīciju apņēmies uzvarēt nākamajās vēlēšanās

TVNET/LETA
Staķis ar pašreizējo Rīgas domes koalīciju apņēmies uzvarēt nākamajās vēlēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Rīgas mērs Mārtiņš Staķis
Rīgas mērs Mārtiņš Staķis Foto: Lita Millere/LETA

Mans mērķis ir aizvest esošo valdošo koalīciju līdz nākamajām Rīgas domes vēlēšanām un uzvarēt tajās, šādu apņemšanos intervijā TV3 pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Koalīciju sagraut var pietiekami vienkārši, bet ko veidot tās vietā, retoriski vaicāja Staķis.

Attiecīgi bijušie "Konservatīvo" deputāti turpinās darbu koalīcijā, neskatoties uz savas bijušās partijas pamešanu, bet Lindai Ozolai tiek ļauts saglabāt vicemēres amatu.

Rīgas domes valdošajā koalīcijā pašlaik ir palikuši 34 no 60 domes deputātiem. Koalīcijā ir "Par/Pogresīvie" frakcija, "Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības" frakcija, "Jaunā vienotība" un kādreizējie "Konservatīvo" pārstāvji.

Vērtējot rīdzinieku atbalsta kritumu pašvaldības darbam, Staķis pauda viedokli, ka zemāks atbalsts varētu būt saistīts ar nepārtrauktu krīžu risināšanu, kas negaidīti skārušas visu Latviju.

Staķis atzīmēja, ka zemāks atbalsts viņa vadītajai domei ir krievvalodīgo vidē, bet latviski runājošo starpā tas esot augsts.

Kā liecināja "Latvijas faktu" 2022.gada augustā un septembrī veiktā rīdzinieku aptauja, pēdējos gados būtiski samazinājusies iedzīvotāju apmierinātība ar Rīgas pašvaldības darbu - ja 2018.gadā Rīgas pašvaldības darbs kopumā apmierināja 70% rīdzinieku, tad 2022.gadā tas apmierināja vien 43% aptaujāto. Savukārt neapmierinātību pauduši 45% aptaujāto.

Taujāts par gaidāmo atalgojuma pieaugumu domē, Staķis uzsvēra, ka kopumā dažādu atalgojuma pozīciju palielināšanai šogad plānoti 32,4 miljoni eiro, no kuriem 2% aizies politisko amatpersonu algām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais