Levits: Gudra enerģētikas politika ir Latvijas ekonomikas pamats

TVNET/LETA
Levits: Gudra enerģētikas politika ir Latvijas ekonomikas pamats
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts prezidents Egils Levits Augstākās tiesas tiesneša Erlena Kalniņa zvēresta nodošanas svinīgā ceremonijas laikā Rīgas pilī.
Valsts prezidents Egils Levits Augstākās tiesas tiesneša Erlena Kalniņa zvēresta nodošanas svinīgā ceremonijas laikā Rīgas pilī. Foto: Edijs Pālens/LETA

Gudra enerģētikas politika ir Latvijas ekonomikas un sabiedrības labklājības pamats, tā sarunā ar AS "Latvenergo" vadību uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, pirmdien valsts pirmā persona apmeklēja Pļaviņu hidroelektrostaciju.

Sarunā Levits pauda cerību, ka ar jaunās Klimata un enerģētikas ministrijas izveidošanu varēs šos jautājumus virzīt fokusētāk. Viņa ieskatā, darbojoties pie valsts ekonomiskās transformācijas, atjaunīgās enerģētikas jomā jāsabalansē pieejamības, cenas un drošības aspekti.

Sarunas lielākā uzmanība tika veltīta Latvijas perspektīvām dažādu atjaunīgo enerģijas resursu un enerģētikas drošības laukā Eiropas un reģionālajā kontekstā.

Tāpat tika atzīmēta nepieciešamība strādāt pie tādas atjaunīgo enerģijas resursu politikas, kas būtu līdzsvarota ar cieņu pret apkārtējo vidi.

Pārmaiņu brīdis pasaules enerģētikā un straujais tehnoloģiju attīstības temps ir stimuls ikvienam sevis izglītošanai atjaunīgās enerģijas jomā un diskusijām sabiedrībā, atzina sarunas dalībnieki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu