Sv, 5.02.2023.

Vācija apstiprina, ka nodos Ukrainai "Leopard 2" tankus

Papildināts
TVNET/BBC
Vācija apstiprina, ka nodos Ukrainai "Leopard 2" tankus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Tanks "Leopard 2".
Tanks "Leopard 2". Foto: M-SUR/Shutterstock

Vācijas valdība trešdien apstiprinājusi, ka nosūtīs Ukrainai 14 tankus "Leopard 2", vēsta raidorganizācija BBC.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs par to paziņojis valdības sanāksmē trešdienas rītā.

Valdības pārstāvis Štefens Hēbeštreits norādījis, ka Ukrainai plānots piegādāt 14 smagos tankus "Leopard 2A6" no Bundesvēra krājumiem.

"Mērķis ir ātri ar "Leopard 2" nokomplektēt divus tanku bataljonus priekš Ukrainas," norādījis Hēbeštreits.

Vācijas izdevums "Spiegel" vēsta, ka Eiropas valstis vēlas pēc iespējas ātrāk Ukrainai izveidot divus tanku bataljonus, kuros katrā būs 40 tanki.

ASV ir jāaprīko vēl viens bataljons ar kaujas tankiem "Abrams".

Tanki "Leopard 2A6" no Vācijas nonāks bataljonā, kurā, iespējams, piedalīsies Somija, Spānija un Nīderlande. Polija un Norvēģija komplektē otro bataljonu ar tankiem "Leopard 2A4", raksta "Spiegel".

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss otrdien paziņoja, ka sabiedrotie var sākt apmācīt Ukrainas spēkus izmantot tankus "Leopard".

Pirmie tanki no Vācijas varētu ierasties Ukrainā aptuveni trīs mēnešu laikā, pavēstīja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Viņš teica, ka tagad ļoti ātri sāksies apmācība un piegādes maršrutu izveide.

Pistoriuss lēmumu piegādāt tankus nosauca par "vēsturisku", jo tas tika pieņemts koordinēti laikā, kad Ukrainā izveidojusies ļoti sprādzienbīstama situācija.

Tomēr viņš arī sacīja, ka "tas nav iemesls priecāties," piebilstot, ka viņš lieliski saprot tos, kuri bija noraizējušies. "Bet ir skaidrs, ka mēs nekļūsim par kara pusi, mēs to nodrošināsim," pavēstīja Pistoriuss.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien pateicās Vācijas kancleram Olafam Šolcam par Berlīnes lēmumu piegādāt tankus "Leopard" un atļaut citām valstīm tos sūtīt.

"Vācijas kaujas tanki, turpmāka aizsardzības atbalsta un apmācības misiju paplašināšana, zaļā gaisma partneriem līdzīgu ieroču piegādei. Tikko dzirdēju par šiem svarīgajiem un savlaicīgajiem lēmumiem telefonsarunā ar Olafu Šolcu," tviterī raksta Zelenskis, piebilstot, ka viņš ir "sirsnīgi pateicīgs kancleram un visiem mūsu draugiem".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu