Apbruņošot Ziemeļkoreju un Irānu
Tā kā propagandisti jūt zināmu bezcerību, ka neviens no Krievijas vairs īsti nebaidās, tiek gudroti veidi, kā tomēr ieriebt Rietumiem, īpaši ASV. "Kremliniem" nekas labāks par terorisma finansēšanu prātā nenāk. Viņuprāt, tas būtu visnotaļ efektīvs veids, kā sodīt Rietumus. Ja tādēļ jāsadarbojas ar teroristiem, tas netiek uzskatīts par šķērsli. Par to spilgti liecināja Simonjanas nostāja, ka Krievija par atbildi uz Rietumu ieroču piegādēm Ukrainai taču varētu piegādāt bruņojumu Ziemeļkorejai un Irānai. Acīmredzami krievi sevi tiktāl jau ir izolējuši no civilizētas sabiedrības un starptautiskajiem standartiem, ka sadarbību ar abām minētajām valstīm, pret kurām noteiktas starptautiskas sankcijas, vairs pat neuzskata par diskreditējošu. Tas liecina tikai un vienīgi par izmisumu.
Savukārt par "Leopard" tankiem tiek pausts, ka tie ir jāiznīcina vēl pirms Ukrainas robežas šķērsošanas. Ja nu gadījumā tas neizdodas, tad ir jāpiekopj "sliežu karš", kāds tas bija Otrā pasaules kara laikā, kad Krievijā masveidā tika iznīcinātas dzelzceļa sliedes, lai kavētu vērmahta kareivju pārvietošanos. Tagad to pašu aicina darīt Ukrainā - iznīcināt visu dzelzceļa infrastruktūru, tiltus un tuneļus.
"Lai pilnībā izmantotu "Leopard 2" (kam ir labākas bruņas un precīzāks lielgabals nekā krievu tankiem), Kijivai būtu jāizstrādā jauna uzbrukuma operāciju stratēģija. Šo tanku spēks slēpjas milzīgā skaitā: Ukrainai jāspēj darboties un uzturēt vismaz vienu bruņoto brigādi, kurā ir līdz 100 "Leopard 2", lai būtiski ietekmētu konfliktu. Tas būs ārkārtīgi sarežģīti, bet ne neiespējami," par "Leopard" tanku piegādēm Ukrainai raksta "Financial Times".
Uz valdošās ieroču piegāžu histērijas fona tikai kā salīdzinoši margināla ziņa izskanēja Baltijas valstu lēmums pazemināt diplomātisko attiecību statusu ar Maskavu, atsaucot vēstniekus. Tas izskanēja ziņu raidījumos un propagandas raidījumos, taču tikai ziņas formā bez dalībnieku pārspriedumiem par tēmu. Acīmredzami propagandistu uzmanība bija koncentrēta uz lielāku ļaunumu - Vāciju un ASV. Tiesa, ziņu raidījuma "Vesti" bija garāks sižets par Igaunijas vēlmi Somu līcī ieviest īpašu piekrastes režīmu, kas ļautu pārbaudīt Krievijas kuģus. Tā secinājums: Igaunijai nevajag sevi pārvērtēt un pārāk daudz no sevis iedomāties.
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds (MAF) no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2022.