S, 25.03.2023.

"Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 8,4%

TVNET/LETA
"Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 8,4%
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 8,4%
"Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 8,4% Foto: Publicitātes foto

Mobilo sakaru operatora SIA "Tele2" apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis par 8,4% un bija 161,1 miljons eiro, pavēstīja uzņēmums.

Apgrozījuma pieaugums skaidrojams ar pieaugošo klientu skaitu, jaunu pakalpojumu attīstību un uzņēmuma pārdomātu darbību.

"Tele2" investīciju apmērs 2022.gadā palielinājās par 41%, salīdzinot ar gadu iepriekš, un sasniedza 17,4 miljonus eiro. Tāpat pērn turpināja pieaugt arī klientu un pieslēgumu skaits "Tele2" tīklā - tas pērn palielinājās par aptuveni 2,4% (neieskaitot M2M un IoT pieslēgumus) un pārsniedza vienu miljonu pieslēgumu.

"Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs norāda, ka, "ja raugāmies uz 2022.gadu kopumā, tas nozarei un arī "Tele2" bija intensīvs un neikdienišķiem notikumiem bagāts. Sniedzām atbalstu ukraiņu bēgļiem Latvijā, nodrošinot tos ar bezmaksas mobilajiem sakariem gandrīz viena miljona eiro vērtībā. Tāpat nozari ietekmēja neplānoti straujais elektroenerģijas cenu kāpums, kā arī problēmas ar piegāžu ķēdēm elektronikas iekārtām. Par spīti grūtībām turpinājām investēt jaunu pakalpojumu attīstībā, klientu servisā, kā arī pamattīkla modernizācijā un 5G tehnoloģijas izvēršanā".

Uzņēmuma EBITDAaL (peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas, un pēc nomas) aizvadītajā gadā bija 62,8 miljoni eiro, kas ir par 7,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

"Šogad paredzam turpināt vērienīgas investīcijas tīkla attīstībā, kas tiks novirzītas tīkla modernizācijai un 5G tehnoloģijas izvēršanai," norāda Vancovičs.

Jau vēstīts, ka 2021.gadā "Tele2" strādāja ar 152,246 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 7,6% un bija 31,864 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu