Sv, 26.03.2023.

Krievu pasaule ir saistāma ar verdzību un nabadzību, uzsver Polijas prezidents

TVNET/LETA
Krievu pasaule ir saistāma ar verdzību un nabadzību, uzsver Polijas prezidents
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 29
Latvijas Valsts prezidents Egils Levits (no labās) un Polijas prezidents Andžejs Duda piedalās preses konferencē pēc tikšanās Rīgas pilī.
Latvijas Valsts prezidents Egils Levits (no labās) un Polijas prezidents Andžejs Duda piedalās preses konferencē pēc tikšanās Rīgas pilī. Foto: AFP / Scanpix

Krievijas līderis Vladimirs Putins mēģina Ukrainā un Eiropā ienest "krievu pasauli", bet Polijai un Baltijas valstīm tā asociējas tikai ar nabadzību un verdzību, ceturtdien, 2. februārī, diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Viņš uzsver, ka notikumi pērnā gada 24. februārī mainīja pasaules uztveri par drošības jautājumiem.

Duda uzskata, ka gan Polija, gan arī Baltijas valstis gadiem ilgi bija brīdinājušas, ka Krievijā komunisma sekas līdz galam nebija izgaisušas un ka agri vai vēlu šis imperiālisms izsprauksies cauri.

"Mēs redzam, ka šīs bažas ir izpildījušās ar Krievijas agresiju Ukrainā", sacīja Duda.

Tāpat viņš papildinājis, ka šobrīd Putins balsta savu politiku ne tikai uz Padomju savienības vēsturi, bet gan uz daudz senākām saknēm, vēloties atjaunot bijušo Krievijas impēriju.

Duda uzsver, ka Polija un daudzas citas valstis darīs visu, lai karš Ukrainā neatnāktu uz Eiropu.

Polijas prezidents ir gatavs, ka Polijai ar Krieviju būs izveidojies jauns dzelzs priekškars.

"Es kā Polijas prezidents apzinos, ka es uzbūvēšu šo priekškaru līdz pat mākoņiem, lai nepieļautu uzbrukumu mūsu valstij," uzsver Duda, papildinot, ka Polija nekad nevēlēsies atgriezties Krievijas ietekmes zonā.

Tāpat Polijas prezidents norādīja uz dažādu uztveri par karu Ukrainā starp daudzām Eiropas valstīm. Piemēram, Polijā uztvere ir viena, bet Portugālē pavisam cita.

Polijas prezidents uzsver, ka Polija un it īpaši Baltijas valstis cītīgi strādā, lai stāstītu citām valstīm par reālo vēsturi un Krieviju.

Duda uzskata, ka katra valsts pati var lemt savu likteni un nekādi Krievijas attaisnojumi par uzsākto karu neiztur nekādu kritiku.

"Nav nekādas Krievijas vai ASV ietekmes sfēras. Runa ir par to, vai mēs ļaujam cilvēkiem izvēlēties, kurā pusē vēlamies būt. Polijā ir bijis referendums par iestāšanos Eiropas Savienībā, NATO, līdz ar ko mēs paši lēmām savu likteni," uzsver Duda, papildinot, ka arī Ukrainai ir pašai ir jāizvēlas savs liktenis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu