Ar uzturu iespējams uzņemt vien daļu no dienā nepieciešamā magnija
Dienā rekomendējamo magnija devu ietekmē kā veselības stāvoklis, tā dzimums un vecums. 1–3 gadus veciem bērniem dienā nepieciešami 80 miligrami magnija, 4–8 gadu vecumā – 130 miligrami magnija, bet 9–13 gadu vecumā – 240 miligrami. Meitenēm no 14–18 gadu vecumam jāuzņem 360 miligrami magnija, bet šī paša vecuma zēniem – 410 miligrami. Savukārt
pieaugušām sievietēm dienā ieteicamā magnija daudzums ir 320 miligrami, kamēr vīriešiem tie ir 400 miligrami. Pastiprināti magnijs vajadzīgs grūtniecēm, kurām rekomendē 420 miligramus magnija dienā.
Ar uztura palīdzību iespējams uzņemt aptuveni 100–300 miligramus magnija, taču jāņem vērā, ka tikai aptuveni trešdaļa no tā uzsūcas organismā – pilnvērtīgu absorbciju var kavēt iepriekš minētie faktori. Magnija uzsūkšanos veicina ogļhidrāti, īpaši fruktoze, un D vitamīns. Ar magniju bagāti ir zaļie lapu salāti, treknas zivis, kā tuncis, makrele, lasis, pākšaugi, rieksti, sēklas un melnā šokolāde, tomēr magnija koncentrāciju samazina produktu termiska apstrāde.
„Magnija deficītu vieglāk un efektīvāk iespējams kontrolēt ar uztura bagātinātāju palīdzību. Magnijs ir pieejams tablešu, kapsulu, dzeramo ampulu, mutē šķīstošo un ūdenī šķīstošo pulveru veidā. Aptiekās nopērkami arī uztura bagātinātāji, kas satur magniju dažādu sāļu veidā – tie atšķiras ar elementārā magnija saturu un uzsūkšanās spēju, tiem ir lielāka iespējamība izraisīt blaknes, piemēram, sliktu dūšu, caureju, vemšanu vai metālisku garšu mutē. Uztura bagātinātāju klāstā iespējams atrast dažādus preparātus un kopā ar ārstu vai farmaceitu atrast sev piemērotāko,” saka speciāliste.