Pk, 24.03.2023.

IEA: Naftas cenu griesti Krievijai izmaksājuši jau 8 miljardus dolāru

IEA: Naftas cenu griesti Krievijai izmaksājuši jau 8 miljardus dolāru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Naftas pārstrādes rūpnīca Švedtā pie Oderas, kas līdz šim pārsvarā izmantoja krievu naftu. Turpmāk tā pārstrādās Ziemeļjūrā iegūto naftu, ko piegādās caur Poliju
Naftas pārstrādes rūpnīca Švedtā pie Oderas, kas līdz šim pārsvarā izmantoja krievu naftu. Turpmāk tā pārstrādās Ziemeļjūrā iegūto naftu, ko piegādās caur Poliju Foto: DPA

Saskaņā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) datiem Krievijas naftas augstākās cenas robeža janvārī valstij izmaksāja aptuveni astoņus miljardus ASV dolāru, kas ir apjoms, par kādu samazinājušies eksporta ieņēmumi. Tas atbilst aptuveni 30 procentiem no Krievijas kopējiem naftas un gāzes ieņēmumiem gada pirmajā mēnesī, sacīja IEA vadītājs Fatihs Birols.

“Un šogad Ķīnas ekonomika atdzīvosies. Tas vēl vairāk palielinās pieprasījumu.” Līdz ar to turpinās pieaugt starpība starp pasaules tirgus cenu un globālās valstu kopienas noteikto jēlnaftas augšējo robežu. Turklāt tagad ir noteikts cenu ierobežojums arī naftas pārstrādes produktiem, piemēram, dīzeļdegvielai, par ko G7 valstis, Austrālija un ES bija vienojušās pagājušajā nedēļā. Tas papildina šādu naftas produktu embargo, kas ES stājas spēkā no šīs svētdienas.

Naftas produktu importa embargo mērķis ir samazināt Krievijas ieņēmumus no energoresursu tirdzniecības, tādējādi mazinot Maskavas iespējas finansēt tās sākto karu pret Ukrainu.

Saskaņā ar ES statistikas aģentūras "Eurostat" jaunākajiem datiem oktobrī uz ES eksportēto Krievijas naftas produktu apjoms sasniedza 2,3 miljardus eiro.

Vācijā vien Krievijas naftas produktu imports sasniedza 558 miljonus eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu