Video ⟩ Diskusija “Kāpēc atjaunot daudzdzīvokļu ēkas?”

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: kadrs no video

Portālā TVNET un "Facebook" profilā “Mana vide” ir iespējams noskatīties biedrības “Taureņa efekts” rīkoto 15.februāra tiešsaistes diskusiju par ēku renovāciju un energoefektivitātes paaugstināšanu “Kāpēc atjaunot daudzdzīvokļu ēkas?”, kas tika rīkota kampaņas “Gribu dzīvot efektīvi!” ietvaros.

Diskusijas mērķis ir iepazīstināt iedzīvotājus ar dažādiem pasākumiem ēku atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai, realizējot gan tehniskus, gan funkcionālus uzlabojumus, tādējādi samazinot siltumenerģijas patēriņu apkures sezonā līdz pat 60%.

Diskusijā piedalās SIA “Ogres namsaimnieks” energoefektivitātes projektu koordinators Jānis Ungurs, “Altum” energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece un Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta vadošā pētniece un inženierzinātņu doktore Ruta Vanaga. Pasākumu moderē Artis Ozoliņš.

Eiropas Zaļā kursa iniciatīva paredz, ka līdz 2050.gadam Eiropas Savienības valstīs ir jāsasniedz klimata neitralitāte, un tā tiešā veidā attiecas arī uz daudzdzīvokļu namiem, kam jākļūst energoefektīviem jeb jāpanāk tas, lai siltums paliek mājā, nevis izplūst gaisā, kaitējot dabai un cilvēka veselībai.

Lai iedzīvotājiem sniegtu ieteikumus, kā atjaunot ēkas, padarot tās energoefektīvas, samazinot rēķinus, eksperti apskata dažādus jautājumus, tostarp:

· Kāds ir daudzdzīvokļu ēku tehniskais stāvoklis Latvijā?

· Vai un kāpēc daudzdzīvokļu ēku atjaunošana Latvijā notiek gausi?

· Kādi soļi veicami, lai atjaunotu ēku?

· Kāds un cik lielā apjomā ir pieejams valsts un pašvaldību līdzfinansējums ēku renovācijai?

Informatīvā kampaņa "Gribu dzīvot efektīvi!" tiek realizēta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni, skaidrojot ēku atjaunošanas efektivitāti un nepieciešamību, kā arī ēku energoefektivitātes jautājumu risināšanu atbilstoši valsts piedāvāto līdzfinansējumu iespējām.

Diskusija tapusi sadarbībā ar biedrību “Taureņa efekts" informatīvās kampaņas "Gribu dzīvot efektīvi!” ietvaros.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu