Pk, 31.03.2023.

Indijā diennakts laikā divos atsevišķos gadījumos tīģeris nokož vectēvu un viņa mazdēlu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Tīģeris. Ilustratīvs attēls
Tīģeris. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

75 gadus vecajam zemniekam Radžu plēsīgais dzīvnieks uzbruka pirmdienas rītā, kad viņš atradās savas mājas pagalmā. Iepriekšējā vakarā šis vai kāds cits tīģeris bija nogalinājis viņa 18 gadus veco mazdēlu, kamēr tas strādāja kafijas plantācijā vien trīs kilometrus tālāk.

Kā raksta Indijas ziņu aģentūra “Press Trust of India”, smagi ievainots tika arī Radžu dēls, jaunieša tēvs, un tagad atrodas slimnīcā.

Tīģeris (Panthera tigris) ir lielākais kaķu dzimtas (Felidae) pārstāvis un var sasniegt pat 300 kilogramu svaru. Āzijas austrumos un dienvidos tīģeri brīvi klīst savā vaļā, tāpēc nereti ir konflikti starp tiem un cilvēkiem. Rezultātā tīģeru populācija ir pamatīgi sarukusi, tāpēc varas iestādes tos cenšas ierobežot īpašos tīģeru rezervātos.

2018. gadā Indijas valdība aplēsa, ka tīģeru saglabāšanas darbi nav palikuši bez rezultātiem, tāpēc četru gadu laikā tīģeru populācija pieaugusi par 33%. Tiesa, daudzi zinātnieki ir skeptiski par metodēm, kādas izmantotas šajās aplēsēs.

Mūsdienās Indijā mīt 60% no pasaules tīģeru populācijas. Lai arī tīģeru rezervāti ir palīdzējuši tīģeru populācijai atkopties, tomēr rezervātu teritorijās joprojām dzīvo un strādā daudzi Indijas zemnieki. Tādējādi šie rezervāti ir palielinājuši sadursmju skaitu starp cilvēkiem un tīģeriem.

Pēc pirmdienas traģēdijas mežsargi rauga notvert vainīgo tīģeri vai tīģerus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu