C, 23.03.2023.

Krievijā aizturēts Jekaterinburgas eksmērs Roizmans; piespriests 14 dienu arests

TVNET/LETA/RFE/RL
Krievijā aizturēts Jekaterinburgas eksmērs Roizmans; piespriests 14 dienu arests
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Jevgēņijs Roizmans
Jevgēņijs Roizmans Foto: AP/Scanpix

Krievijas tiesa vienam no redzamākajiem opozīcijas politiķiem bijušajam Jekaterinburgas mēram Jevgēņijam Roizmanam ceturtdien piespriedusi 14 dienu arestu pēc panta par "ekstrēmistiskas" simbolikas demonstrēšanu sociālajos tīklos.

Sociālajā tīklā "VKontakte" profilā, kas uzturēts it kā Roizmana vārdā, februārī repostēts video "Par ko Putins iesēdinājis Navaļniju". Kā apgalvo tiesībsargājošo struktūru pārstāvji, video bijusi redzama ekstrēmistiska simbolika - Krievijā aizliegtā Korupcijas apkarošanas fonda nozīmīte.

Roizmans skaidro, ka viņam ar šo publikāciju nav nekāda sakara un ka viņš sociālo tīklu "VKontakte" nelieto.

Profils nav verificēts, tas ir, nav nekādu pierādījumu, ka to uzturējis Roizmans.

Tiesa savukārt nolēma, ka video ievietojis politiķis.

Roizmanam šobrīd ir aizliegts izmantot internetu. Krimināllietā par tā dēvēto Krievijas armijas diskreditāciju viņam zināmas darbības ir aizliegtas. Lieta ierosināta sakarā ar bijušā mēra pretkara izteikumiem.

Politiķi ceturtdienas rītā aizturēja policija. Viņš tika nogādāts policijas nodaļā, bet no turienes tiesā. Laiku līdz 30.martam viņš pavadīs aizturēšanas telpā.

Roizmans kopš 2022.gada augusta faktiski atrodas mājas arestā. Politiķim aizliegts naktīs pamest dzīvesvietu, lietot internetu un sociālos tīklus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu