VIDEO ⟩ Sji vizīte Krievijā: jautājumus rada iespaidīga KFC pasūtījuma piegāde Maskavā

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
KFC piegāde viesnīcā Maskavā.
KFC piegāde viesnīcā Maskavā. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Krievijas valsts mediji ir publicējuši video, kurā redzami vairāki ātrā ēdināšanas restorāna KFC līdzņemšanas maisiņi, kas 20. martā atvesti uz viesnīcu Maskavā. Viesnīcā mitinās Ķīnas delegācija, kamēr Kremlī ierodas Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, vēsta medijs "Insider".

Pagājušajā gadā KFC pameta Krievijas tirgu. Tiek uzskatīts, ka restorāni ir mainījuši zīmolu.

Pirmdien, 20. martā, uzņemtajā video redzams, ka pie luksusa viesnīcas "Soluxe" tiek piegādāti tieši KFC maisiņi. 

Video: KFC piegāde pie viesnīcas Maskavā

Piegādāti tika vismaz 18 maisiņi. Viesnīca bija izrotāta ar Krievijas un Ķīnas karogiem. 

"Ēdienu saņēmēji nav zināmi," norāda Krievijas mediju aģentūra "Ruptly". Bet īsi pirms tam ieradās Ķīnas delegācija.

KFC pēc Krievijas atkārtota iebrukuma Ukrainā pameta Krievijas tirgu. KFC īpašnieks, ātrās ēdināšanas konglomerāts "Yum! Brands", pārdeva restorānus Krievijas operatoram, kurš tos pārdēvēja par "Rostic's".

Tomēr uz līdzņemšanas maisiņiem skaidri redzams KFC logo. 

Ķīnā ir aptuveni 9000 KFC restorānu. 

Iepriekš ziņots, ka Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījuši divas vienošanās par stratēģiskās partnerības pagarināšanu līdz 2030. gadam.

Sji paziņoja, ka vizītē Maskavā aizvadījis konstruktīvas sarunas ar Krievijas līderi, un runāja par tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības paplašināšanu ar Krieviju, Ķīnai eksportējot vairāk elektronisko preču.

Putins pavēstīja, ka panākta vienošanās par papildu dabasgāzes piegādēm Ķīnai un abas valstis plāno paplašināt transporta savienojumus, būvējot jaunus ceļus un tiltus.

Putins arī paziņoja, ka daudzi ierosinājumi plānā, ko Ķīna piedāvājusi kara izbeigšanai ar Ukrainu, sakrītot ar Krievijas nostāju un var kļūt par pamatu miera noslēgšanai, kad Rietumi un Ukraina tam būs gatavi.

Savukārt Sji norādīja, ka Ķīna pieturoties pie ANO statūtu mērķiem un principiem, un uzsvēra, ka Pekina ieņemot objektīvu nostāju Ukrainas karā.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs pavēstīja, ka abi līderi pirmdien ilgāk nekā stundu runājuši par Ukrainu un tā bijusi iespēja visu noskaidrot. Peskovs piebilda, ka abi līderi uzklausījuši viens otru un tas esot pats svarīgākais.

Pekina publicēja savu 12 punktu plānu Krievijas iebrukuma gadadienā. Plānā galvenokārt izklāstītas jau sen zināmas Ķīnas pozīcijas, un tas nepiedāvā reālistisku risinājumu kara izbeigšanai.

Ķīna ir paziņojusi, ka ievērojot neitralitāti Krievijas un Ukrainas konfliktā, bet faktiski atbalsta Maskavu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu