Starp citu, pētījumos atklājies, ka visvairāk baktēriju uzkrājas acu ēnu un vaigu sārtuma otiņās, savukārt trešo šā neglaimojošā topa vietu ieņēma lūpu spīduma otiņa.
Laikam kļūstot siltākam, vēlams nomainīt arī sejas krēmus. Barojošos krēmus vai īpaši tonējošos pūderkrēmus vajag aizstāt ar vieglākas tekstūras krēmiem. Pavasarī ādai piemēroti būs ādas kopšanas produkti ar hialuronskābi un ar ūdens bāzes formulu. Tāpat svarīgi ir izvēlēties krēmus, kuros ir aizsardzība pret sauli - jo tas pasargā no grumbiņu veidošanās. "Var izvēlēties kosmētikas produktus, kuriem ir SPF aizsardzība, taču būtu nepieciešams izmantot arī atsevišķus saules aizsarglīdzekļus ar lielāku SPF, vismaz SPF30," stāsta Apotheka Beauty kosmētiķe Katrīna Blumberga.
Padoms! Krēmus neņemt ar pirkstu, īpaši, ja ir gari nagi, aiz kuriem mēdz sakrāties netīrumi, bet ar karotīti vai lāpstiņu - tā mazinot iespēju krēmā savairoties baktērijām.
Pārskati derīguma termiņus!
Ja pusotru vai divus gadus neesi pat pieskārusies kādam aizsāktam produktam, nekavējies un izmet to! Tad pārlūko atlikušos - jebkura izmaiņa tekstūrā, krāsā vai smaka ir indikators, ka produktu vēlams izmest.
Ādas kopšanas produktiem ir arī derīguma termiņš, tāpēc no visa, kam tas ir beidzies, obligāti ir jāatbrīvojas - savu ādu nevajadzētu pakļaut riskam.
No kura brīža skaitāms derīguma termiņš? Pēc atvēršanas (PAO), piemēram, 6M nozīmē, ka pēc atvēršanas produkts ir derīgs 6 mēnešus. Sejas krēma glabāšanas laiks ir 2–3 gadi, pēc atvēršanas tas jāizlieto 3–12 mēnešu laikā.