Sv, 1.10.2023.

ASV piemēro sankcijas Krievijas un Irānas iestādēm

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: Shag 7799/Shutterstock

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ceturtdien piemērojusi sankcijas Krievijas Federālajam drošības dienestam un Irānas Islāma revolucionārās gvardes korpusa izlūkdienestam par amerikāņu nelikumīgu aizturēšanu.

Tomēr šīs sankcijas ir lielākoties simboliskas, jo abām organizācijām jau piemērotas sankcijas par jaukšanos vēlēšanās, teroristu atbalstīšanu un virkni citu lietu. Krievijas Federālajam drošības dienestam arī saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

ASV prezidenta administrācijas amatpersonas atteicās atklāt, kuru amerikāņu aizturēšana ir pamudinājusi piemērot šīs sankcijas, norādot, ka tā ir atbilde uz abu valstu sistemātisku rīcību.

Amatpersonas sacīja, ka darbs pie sankciju piemērošanas sākts vēl krietni pirms tam, kad Krievijā tika aizturēts laikraksta "Wall Street Journal" žurnālists Evans Gerškovičs un apsūdzēts spiegošanā.

Cits amerikānis bijušais jūras kājnieks Pols Vīlans ieslodzījumā Krievijā atrodas kopš 2018.gada. Arī viņu Krievija apsūdz spiegošanā.

Baidena administrācija piemērojusi papildus sankcijas arī četriem Irānas Islāma revolucionārās gvardes korpusa līderiem, kas, kā uzskata ASV, iesaistīti ķīlnieku sagrābšanas mēģinājumā.

Administrācijas amatpersonas sacīja, ka atbrīvošanu no sankcijām varētu izmantot kā pamudinājumu sarunās, lai mēģinātu nodrošināt ārzemēs turēto amerikāņu atbrīvošanu.

Baidens pagājušajā gadā izdeva rīkojumu, pamatojoties uz Roberta Levinsona ķīlnieku atgūšanas un ķīlnieku sagrābšanas atbildības likuma sadaļu, kas pilnvaro prezidentu noteikt sankcijas, tai skaitā atcelt vīzas cilvēkiem, kuri, domājams, ir iesaistīti amerikāņu nelikumīgā aizturēšanā.

Minētais likums nosaukts par godu bijušajam Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) aģentam Robertam Levinsonam, kurš 2007.gada martā pazuda mīklainos apstākļos, apmeklējot Irānai piederošo Kišas salu. Tiek uzskatīts, ka viņš ir miris.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais