S, 23.09.2023.

NA neizslēdz sava kandidāta virzīšanu uz kādu no prezidenta vēlēšanu nākamajām kārtām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
NA valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava
NA valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava Foto: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā apvienība (NA) neizslēdz, ka varētu virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, ja pirmajā piegājienā nevienu no līdz šim pieteiktajiem kandidātiem ievēlēt neizdotos, intervijā Latvijas Radio atklāja NA valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Politiķis sacīja, ka par tālāko rīcību NA lems tad, ja maija pēdējā dienā Valsts prezidentu ievēlēt neizdosies, tomēr, viņaprāt, ideālais variants būtu atrast tādu kandidātu, par kuru būtu iespējams panākt plašāku vienošanos.

Lūgts atklāt, kas varētu būt NA kandidāts Valsts prezidenta amatam, ja politiskais spēks izšķirtos tādu izvirzīt, Dombrava atbildēja, ka NA "ir padomā potenciālie kandidāti, bet šobrīd par to ir lieki runāt, ja mēs nezinām, vai būs tikai 31.maijā šīs vēlēšanas, varbūt uzreiz jau pirmajā kārtā tiek iebalsots kāds prezidents".

Nākamnedēļ NA esot paredzētas tikšanās ar visiem trijiem oficiāli izvirzītajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, un tikai pēc tam, vēlēšanu dienā, politiskais spēks pieņemšot gala lēmumu, kā frakcijai balsot. Līdz šim NA nav devusi solījumu atbalstīt vai neatbalstīt nevienu no pieteiktajiem kandidātiem, atgādināja politiķis.

Kā ziņots, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. Valdošajā koalīcijā ietilpstošais "Apvienotais saraksts" augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, premjera partija "Jaunā vienotība" prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija "Progresīvie" prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

NA sākotnēji bija paredzējusi Valsts prezidenta amatam uz otro termiņu pieteikt pašreizējo valsts galvu Egilu Levitu, taču viņš no kandidēšanas atteicās, juzdams, ka koalīcijā trūkst atbalsta viņa ievēlēšanai.

Nevienam no trim oficiāli pieteiktajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem pagaidām nav skaidra balsu vairākuma, lai uzvarētu vēlēšanās.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu