Sv, 1.10.2023.

Foto un Video ⟩ Rogovkā sākusies līdz šim plašākā "bezvests.lv" meklēšanas operācija

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Jānis Škapars/TVNET GRUPA

Organizācija "Bezvests.lv" sadarbībā ar Valsts policiju sestdien, 27.maijā, sākusi vērienīgu pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas misiju.

Organizācija iepriekš aicināja atsaukties brīvprātīgos, norādot, ka būtu nepieciešami ap 1500 meklēšanas operācijas dalībnieku. Meklēšanā piedalās ap 100 brīvprātīgo.

Viņa atzina, ka tas ir daudz mazāk nekā organizācijas sākotnēji cerētie 1500 brīvprātīgie. Līdz ar to meklēšanas operācijā šodien varēs pārmeklēt arī krietni mazāku teritoriju, nekā bija plānots.

Sākotnēji bija plānots pārmeklēt teritoriju piecu līdz septiņu kilometru rādiusā no Justīnes pazušanas vietas - ceļmalas, krūmus, dīķu malas, arī dīķus, ja nepieciešams.

Brūniņa sacīja, ka nav izskaidrojuma tik zemai brīvprātīgo atsaucībai un pauda nožēlu par to.

Meklēšanas darbos piedalās arī ap 20 Valsts policijas darbinieki. Brūniņa sacīja, ka meklēšana ilgs līdz kādam rezultātam vai arī līdz tumsai.

Latvija vērienīgā misijā meklē mazo Justīni.
Latvija vērienīgā misijā meklē mazo Justīni. Foto: Jānis Škapars/TVNET GRUPA

Iepriekš organizācija skaidroja, ka no operācijas dalībniekiem tiek sagaidīta nopietna attieksme pret misijas mērķi, kā arī gatavība pakļauties organizatoru dotajiem norādījumiem. Pirmo reizi obligāta prasība dalībai meklējumos - telefonā uzstādīta lietotne "Bezvests", kā arī ir nepieciešama neierobežota piekļuve internetam. Šī lietotne ir īpaša ar to, ka zīmēs karti, tas ir - fiksēs zonas, kuras būs apstaigājuši brīvprātīgie meklētāji. Vienlaikus ar šīs lietotnes starpniecību štābs varēs koordinēt brīvprātīgo aktivitātes.

"bezvests.lv" dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Faminskis iepriekš pauda, ka šī būs vismasveidīgākā meklēšanas operācija 14 gadu ilgajā "bezvests.lv" pastāvēšanas vēsturē.

Jau vēstīts, ka septiņus gadus vecā Justīne pazuda 5. maijā. Meitene pēdējoreiz tika redzēta Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagastā, Rogovkā.

Policija atgādina, ka Justīne bija ģērbusies īsā rozā virsjakā, baltā džemperī, melnās džinsa biksēs, melnos auduma apavos. Viņas augums 124 centimetri, gaiši mati līdz pleciem.

Valsts policija aizvien aicina ikvienu, kura rīcībā ir informācija, kas sekmētu meitenes atrašanu, nekavējoties zvanīt pa tālruņa numuru 67 006 734 vai 110.

Kopš meitenes pazušanas jau vairākkārt organizētas meklēšanas operācijas.

"Bezvests.lv" ir nekomerciāla organizācija, kas palīdz tuviniekiem un policijai meklēt pazudušus cilvēkus. Tā ir Valsts policijas stratēģiskais partneris, kopš 2013.gada Eiropas organizācijas "Missing Children Europe" dalībniece un kopš 2017.gada - Amerikas tirdzniecības palātas dalībniece. Biedrība "Bezvests.lv" dibināta 2009.gadā, tās vadītājs ir Aleksandrs Faminskis. Kopš 2019.gada biedrības patronese ir Vaira Vīķe-Freiberga.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais