S, 23.09.2023.

Lietuvā par nevēlamām personām pasludināti 15 ar Kara-Murzas notiesāšanu saistīti Krievijas pilsoņi

TVNET/LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Krievijas opozīcijas politiķis Vladimirs Kara-Murza
Krievijas opozīcijas politiķis Vladimirs Kara-Murza Foto: AFP/SCANPIX

Lietuva valstij nevēlamo personu sarakstā iekļāvusi 15 Krievijas tiesībsargājošo institūciju darbiniekus, kuri ir atbildīgi par opozīcijas politiķa Vladimira Kara-Murzas notiesāšanu, otrdien paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Lēmums pieņemts pēc Lietuvas iekšlietu ministres Agnes Bilotaites ierosinājuma un 40 Eiropas Parlamenta deputātu vēstules, kura 24.maijā tika nosūtīta Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministriem, ierosinot par nevēlamām personām pasludināt ar Kara-Murzas notiesāšanu saistītos.

"Kremļa režīma pārvaldītā Krievija joprojām ir drauds, un kamēr vien šis režīms ir pie varas, neviens Eiropā un pasaulē nevar justies droši. Ikvienam varētu būt skaidrs, ka [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins negrasās ievērot nekādus civilizētās pasaules noteikumus," klāstīja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.

Viņš uzsvēra, ka tiesas spriedumi Putina Krievijā apliecina, ka par nodevējiem tiek pasludināti tie, kas cīnās par demokrātiju.

Bilotaite teica, ka Lietuva, šādi rīkojoties, skaidri apliecina, ka Krievijas režīma atbalstītāji "mūsu valstī nav vēlami" un tas nav pieņemami "nevienā demokrātiskā valstī".

Lēmums noteic, ka 15 Krievijas pilsoņiem nākamos piecus gadus ir liegta iebraukšana Lietuvā.

Jau ziņots, ka tiesa Maskavā aprīļa vidū piesprieda 41 gadu vecajam Kara-Murzam 25 gadu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu "nepatiesas informācijas" izplatīšanā par Krievijas sākto karu pret Ukrainu.

ES vēstnieki ir izveidojuši sarakstu ar Krievijas amatpersonām, kam piemērot sankcijas par Kara-Murzas ieslodzīšanu.

Amatpersonas, kas atbildīgas par Kara-Murzas ieslodzīšanu, plānots iekļaut arī ES uzturētajā cilvēktiesību pārkāpēju reģistrā. Šajā reģistrā jau iekļautas personas, kas saindēja Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, Ķīnas amatpersonas, kas atbildīgas par represijām pret uiguriem, un Āfrikas militārie vadoņi.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu