Rinkēviča konflikti ar valdību var būt asi: pētnieks Mārtiņš Daugulis par pārmaiņām

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Mārtiņš Daugulis
Mārtiņš Daugulis Foto: Jānis Škapars/TVNET

Labs mācību stundas paraugs, kas rāda, ka politikā nozīmīga ir matemātika, uzticība un, ka galarezultātā partneri izvēlas tādu, kuram var uzticēties, par balsojumu, kurā ar nelielu – 52 balsu pārsvaru par Valsts prezidentu tika ievēlēts “Jaunās Vienotības” virzītais Edgars Rinkēvičs, saka Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras vadītājs Mārtiņš Daugulis.

“Tiem, kuriem ir vairāk, ko zaudēt, attiecīgi ir lielākas izredzes uzvarēt,” norādot, ka politiskā pieredze un politiskā partnera pazīšana atmaksājas, turpina Mārtiņš Daugulis.

““Jaunā Vienotība”, redzot kopainu, izspēlēja klusi, pārliecinoši, neraujoties avangardā, darbojoties “aiz skatuves”.” Pēc politikas pētnieka domām, Rinkēvičs spēs distancēties no savas “politiskās ģimenes”, nav izslēgts, pat instrumentalizēs konfliktu ar politisko spēku, kas viņu virzīja prezidenta amatam. Daugulis saka, ka Rinkēvičs arī līdz šim nav bijis “līdzskrējēja lomā”.

“Iespējams, ka konflikti ar valdību būs asāki, nekā būsim gaidījuši.”

“Nesagaidīsim ātrus, revolucionārus risinājumus – procesi notiks pakāpeniski, bet nenovēršami, atstājot beigas vai, pareizāk sakot, sākumu atvērtu.” Pēc viņa domām, nevis JV kādu “izmetīs”, bet būs “spēlētāji, kas sairs un ies ārā no valdības”.

“Šī būs letarģiska vasara ar pārmaiņām, kas sāksies rudenī un tiks īstenotas līdz budžeta veidošanai,” prognozē Mārtiņš Daugulis.

Kā vienu no atskaites punktiem viņš min 15.augustu – dienu, līdz kurai Veselības ministrijai uzdots iesniegt informatīvo ziņojumu “Priekšlikumi slimnīcu tīkla stiprināšanā”.

Diskusijas par divu jomu reformām – skolu un slimnīcu tīklu sakārtošanu valdībā īpašā sēdē sākās 30. maijā. Dalībnieki vienojās konkrētus lēmumus pieņemt vēlāk.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais