Ceturtdien dzēsti divi postoši ugunsgrēki Latgalē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Ceturtdien, 1. jūnijā, priekšpusdienā Latgalē dzēsti divi postoši ugunsgrēki - vienā gadījumā uguns daļēji iznīcinājusi dzīvojamo māju Ludzas novadā, bet otrā - sapostītas saimniecības ēkas un iekārtas Rēzeknē, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst. 11.07 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Ludzas novada Isnaudas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg jumts ar mansardu 204 kvadrātmetru platībā un iekštelpas 110 kvadrātmetru platībā. No liesmām izdevās nosargāt vienu mājas pusi. Plkst. 16.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 11.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Andreja Upīša ielu Rēzeknē, kur dega vienstāva koka saimniecības šķūņi 48 kvadrātmetru platībā un tajos esošie septiņi kubikmetri malkas, kā arī garāža 22,5 kvadrātmetru platībā, vieglās automašīnas virsbūve divu kvadrātmetru platībā, šķūņu jumta konstrukcijas un garāžas vārti. Kopējā degšanas platība bija 74 kvadrātmetri.

Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt vieglās automašīnas un saimniecības ēkas, bet, lai novērstu dažādu vielu noplūdi Rēzeknes upē, tajā ietekošajā strautā tika uzstādītas absorbējošās bonas. Plkst. 14.30 ugunsdzēsēju darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aizvadītajā diennaktī, no 1. jūnija plkst. 6.30 līdz 2. jūnija plkst. 6.30, VUGD saņēma 49 izsaukumus - 28 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecus uz meža ugunsgrēkiem, 16 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi izrādījās maldinājumi, liecina dienesta apkopotā statistika.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais