Sv, 1.10.2023.

"Latvenergo" izsludinājusi publisku atlasi zaļo elektrostaciju iegādei

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Saules paneļi. Ilustratīvs attēls.
Saules paneļi. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

AS "Latvenergo" izsludinājusi publisku atlasi vēja, saules un hibrīdelektrostaciju iegādei, attīstot enerģijas iegūšanu no atjaunojamajiem energoresursiem.

Īstenojot "Latvenergo" koncerna vidēja termiņa darbības stratēģiju un tajā izvirzītos zaļās enerģijas ģenerācijas mērķus, "Latvenergo" plāno iegādāties vēja, saules un hibrīda elektrostacijas, attīstot enerģijas iegūšanu no atjaunojamajiem energoresursiem.

Lai diversificētu enerģijas ģenerācijas portfeli, sasniegtu Eiropas Savienības (ES) mēroga dekarbonizācijas mērķus un nodrošinātu ilgtermiņa vērtību akcionāriem, "Latvenergo" ir izvirzījusi mērķus zaļās enerģijas ražošanas jaudu kāpināšanā, izmantojot arī aktīvu apvienošanās un iegādes stratēģiju, norāda kompānijā.

Projektu atlasi un izvērtēšanu kā neatkarīgs konsultants veiks SIA "PricewaterhouseCoopers", lai nodrošinātu konfidenciālas informācijas aizsardzību un procesa efektīvu vadīšanu.

Pretendenti pieteikumus atlases procedūrai var iesniegt līdz 2023.gada 31.jūlijam.

Lai atzītu pieteikumu par atbilstošu pretendentam ir jāapliecina, ka projektu paredzēts īstenot nekustamajā īpašumā, kas atrodas Latvijā un nav paredzēts savai (personīgajam vai saimnieciskajam pašpatēriņam) lietošanai.

Vēja elektrostaciju projektiem jāapliecina, ka paredzēts veikt investīcijas vēja elektrostacijā ar kopējo minimālo ražošanas jaudu 10 megavatu (MW) vai hibrīda elektrostacijā ar kopējo minimālo ražošanas jaudu 10MW. Savukārt saules elektrostaciju projektiem jāapliecina, ka paredzēts veikt investīcijas saules elektrostacijas izbūvei ar kopējo minimālo ražošanas jaudu viens MW.

Tāpat jāiesniedz apliecinājums, ka par attiecīgo projektu ir saņemta Ekonomikas ministrijas vai Klimata un enerģētikas ministrijas atļauja par elektrostaciju uzstādīšanu.

Ar atbilstošākajiem projektu iesniedzēju pārstāvjiem "Latvenergo" sāks tālāko iespējamās iegādes procesu.

Jau vēstīts, ka "Latvenergo" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 1,842 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 72,9% vairāk nekā 2021.gadā, savukārt grupas peļņa pieauga 2,6 reizes - līdz 183,874 miljoniem eiro. Vienlaikus koncerna māteskompānijas apgrozījums 2022.gadā palielinājās 2,1 reizi, sasniedzot 1,231 miljardu eiro, bet koncerna mātesuzņēmuma peļņa bija 209,362 miljoni eiro, kas ir pieaugums 2,6 reizes.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu