Itālijā aizturēti migrantu glābšanas kuģi no Vācijas

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Vidusjūrā izglābtie migranti uz kuģa „Sea-Eye 4” Sicīlijā, 2021. gada novembrī
Vidusjūrā izglābtie migranti uz kuģa „Sea-Eye 4” Sicīlijā, 2021. gada novembrī Foto: AFP/SCANPIX

Itālijas varas iestādes ir uz laiku aizturējušas Vācijas migrantu atbalsta organizāciju kuģus "Mare*Go" un "Sea-Eye 4" pēc tam, kad to apkalpes piektdien aizveda uz Itāliju vairākus desmitus Vidusjūrā izglābtu migrantu.

Itālijas krasta apsardze paziņoja, ka ar šīm glābšanas operācijām Vidusjurā ir pārkāpts Itālijas likums, kas nosaka, ka pēc glābšanas operācijas kuģim uzreiz jādodas uz ostu, neveicot vairākas šādas operācijas. Kuģiem arī jāpilda varas iestāžu dotie norādījumi par piestāšanu ostās.

"Mare*Go" apkalpe paziņoja, ka tā izglābusi 37 migrantus no problēmām jūrā un piestājusi Lampedūzas salā, lai gan Itālijas varas iestādes bija norīkojušas šo kuģi uz Trapani ostu Sicīlijā.

Kuģa apkalpe tviterī paziņoja, ka, ņemot vērā tālo ceļu līdz Trapani, tā nolēmusi doties uz Lampedūzu, lai nodrošinātu migrantiem ātrāku pieeju aprūpei.

Kuģis "Sea-Eye 4" izglāba jūrā 49 migrantus un piektdienas rītā aizveda viņus uz Ortonas ostu Adrijas jūras piekrastē. Kuģa apkalpe pagājušo svētdien bija izglābusi 17 migrantus, bet trešdien - vēl 32, tātad veicot vairākas operācijas pirms ierašanās ostā.

Krasta apsardze apsūdzēja abas organizācijas likuma pārkāpumos un aizturēja to kuģus.

Saskaņā ar Itālijas Iekšlietu ministrijas datiem

Itālijā kopš šī gada sākuma ar laivām ieradušies vairāk nekā 50 000 migrantu salīdzinājumā ar 19,6 tūkstošiem tādā pašā pērnā gada periodā.

Itālija pēdējos mēnešos ir pastiprinājusi darbības pret organizācijām, kas glābj migrantus Vidusjūrā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu