Sv, 1.10.2023.

Baltijas jūrā sākas starptautiskas militārās mācības

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas sastāvā esošā Francijas fregate "FS Aquitante" Rīgas Pasažieru ostā. Ilustratīvs attēls
NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas sastāvā esošā Francijas fregate "FS Aquitante" Rīgas Pasažieru ostā. Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova / LETA

No šodienas līdz 16.jūnijam Baltijas jūras reģionā norisināsies plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Baltops 23", informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

"Baltops 23" ir vienas no vērienīgākajām Ziemeļeiropas reģionā, un to mērķis šogad ir turpināt pilnveidot dažādu spēka veidu un ieroču šķiru vienību savstarpējo sadarbību un operacionālo savietojamību ne tikai NATO, bet arī kopā ar alianses partnervalstīm.

Mācību dalībnieki kopīgo vingrinājumu laikā demonstrēs gatavību kolektīvās aizsardzības nodrošināšanai Baltijas reģionā, tādējādi stiprinot reģionālo drošību un veicinot atturēšanu.

Mācībās piedalīsies 19 NATO dalībvalstis un viena partnervalsts, 50 kuģi, vairāk nekā 45 gaisa kuģi un 6000 karavīru.

Mācību dalībvalstis būs ASV, Beļģija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Somija, Spānija, Turcija, Vācija, un partnervalsts - Zviedrija.

Nacionālos bruņotos spēkus šajās mācībās pārstāvēs Gaisa spēki, Jūras spēki, tostarp Ūdenslīdēju komanda un kuģis "Virsaitis", Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un Zemessardze.

Sākot no 5.jūnija, Latvijas teritoriālajos ūdeņos un Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes atbildības teritorijā, tostarp Kurzemes piekrastē tiks trenētas dažādas taktiskās operācijas ar sabiedroto valstu kuģu, gaisa kuģu un bruņutransporta iesaisti, tajā skaitā notiks jūras desanta izsēdināšana.

Sauszemes operācijas aktīvās fāzes laikā 6.jūnijā Ventspils novada Vārves pagastā notiks jūras desanta izsēšanās operācija no Lielbritānijas desanta uzbrukuma kuģa "HMS Albion" un Itālijas amfībiju kuģa "San Marco". Savukārt Baltijas jūrā pie Šķēdes militārā poligona 6.jūnijā notiks kaujas šaušana, kā arī ASV jūras kājnieku manevri.

Pirmās starptautiskās mācības "Baltops" Baltijas jūrā notika 1971.gadā.

Militāro mācību laikā sākot no 5.jūnija Kurzemes reģionā, tostarp Kurzemes piekrastē notiks intensīva Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās un Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kurzemes iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais