Augstākā tiesa atsakās ierosināt kasācijas tiesvedību; Aļeksejenko oficiāli zaudē amatu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Augstākā tiesa (AT) ir atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību par spriedumu, ar kuru apmierināta Rīgas pašvaldības prasība pret kādreizējo Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko par darba līguma izbeigšanu, līdz ar ko spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums.

Tiesa nolēma izbeigt starp pašvaldību un Aļeksejenko 2002.gada 8.oktobrī noslēgto darba līgumu. Tiesa arī lēma no Aļeksejenko par labu Rīgas pašvaldībai piedzīt tiesas izdevumus 75,37 eiro.

Maija sākumā AT noraidīja Aļeksejenko kasācijas sūdzību citā lietā par spriedumu, ar kuru apgabaltiesa noraidījusi viņa prasību par atstādināšanu no amata, līdz ar ko spēkā stājies apgabaltiesas spriedums.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jau iepriekš bija sācis resorisko pārbaudi par Aļeksejenko iespējamo interešu konfliktu.

Likums par amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā paredz 70 līdz 700 eiro lielu naudas sodu, kā arī valsts amatpersonas tiesību izmantošanas aizliegumu līdz diviem gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu