S, 23.09.2023.

Erdogans piedāvājis veidot starptautisku komisiju Kahovkas HES iznīcināšanas izmeklēšanai

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans. Foto: Drop of Light/Shutterstock

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans 7. jūnijā atsevišķās telefonsarunās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu piedāvājis izveidot starptautisku komisiju Kahovkas HES iznīcināšanas izmeklēšanai.

Erdogans sarunā ar Zelenski sacīja, ka "varētu izveidot komisiju, kurā piedalītos eksperti no karojošajām pusēm, ANO un starptautiskās sabiedrības, tostarp Turcijas, lai veiktu detalizētu sprādziena izmeklēšanu," paziņoja viņa birojs.

Zelenskis pavēstīja, ka telefonsarunā ar Erdoganu runājis par Kahovkas HES iznīcināšanas "humānajām un ekoloģiskajām sekām".

Zelenskis arī paziņoja, ka viņš Erdoganam nosūtījis sarakstu ar Ukrainas steidzamajām vajadzībām katastrofas seku likvidēšanai.

Erdogans izteica tādu pašu priekšlikumu atsevišķā sarunā ar Putinu, paziņojot, ka Turcija ir gatava dot savu ieguldījumu.

Erdogans norādīja Putinam, ka "ir svarīgi veikt visaptverošu izmeklēšanu par sprādzienu Kahovkas aizsprostā tādā veidā, kas neatstāj vietu aizdomām".

Putins telefonsarunā Erdoganam sacījis, ka HES iznīcināšana ir "barbarisks akts, kas izraisījis plaša mēroga vides un humāno katastrofu", teikts Kremļa paziņojumā.

Kahovkas HES atradās Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta saspridzināšanas applūst teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā. Lielāki applūšanas draudi pastāv upes kreisajam krastam.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais