Cēsīs izstādīts Ukrainas armijas iznīcinātais Krievijas tanks

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Iznīcināts krievu tanks.
Iznīcināts krievu tanks. Foto: Ratushniak/Shutterstock

Cēsu Vecā tirgus laukumā no 7. līdz 20.jūnijam tiek izstādīts Ukrainas bruņoto spēku iznīcinātais Krievijas okupantu tanks "T-72B", kas jau iepriekš ticis izvietots arī citās Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā, Bauskā un Valkā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Tanku 2022.gada 31.martā cīņas laikā iznīcināja Ukrainas aizstāvji Bučas apkārtnē. Ukrainas bruņotajiem spēkiem izdevās tanku neitralizēt, izmantojot kumulatīvo lādiņu, trāpot tanka munīcijas nodalījumam, kas izraisīja sprādzienu un spēcīgu ugunsgrēku.

Iznīcinātais okupantu tanks ir Ukrainas Nacionālā militārās vēstures muzeja eksponāts, par kura eksponēšanu līgumu ir noslēdzis Latvijas Kara muzejs. Plānots, ka šī gada griezumā iznīcinātais okupantu tanks tiks izvietots apskatei arī citās Latvijas pilsētās.

Aizsardzības ministrija izsaka pateicību Ukrainas Aizsardzības ministrijai un bruņotajiem spēkiem, kā arī Ukrainas Nacionālajam militārās vēstures muzejam par iespēju eksponātu izstādīt Latvijā.

Kopš kara sākuma Latvija ir apliecinājusi, ka sniegs nelokāmu atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, piegādājot papildu militāro atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas īstenoto agresiju, cik tas būs nepieciešams.

Jau vēstīts, ka Latvija turpina sniegt militāro palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Kopš kara sākuma Latvijas militārais atbalsts Ukrainai sasniedzis vairāk nekā 1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, ierindojot mūsu valsti Ukrainas atbalstītāju līderos pēc iekšzemes kopprodukta. Papildus militārajam atbalstam, Latvija īsteno arī vērienīgu Ukrainas karavīru apmācību programmu, kurā šogad plānots apmācīt aptuveni 3000 karavīrus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu