IZM piedāvājums nozīmē pilnībā salauzt esošo izglītības sistēmu, uzsver Pašvaldību savienība

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājums nozīmē pilnībā salauzt esošo izglītības sistēmu.

"Ja skatāmies uz šo IZM piedāvājumu, tad praktiski tas nozīmē pilnībā salauzt esošo izglītības sistēmu, kas ir Latvijā soli par solim veidota," intervijā LTV "Rīta panorāmā" teica Dundure.

Viņa paskaidroja, ka šobrīd tiek plānots veidot skolu tīklu, pasakot, ka valsts noteiks, kur jābūt 7.-12.klašu posmam. Tas nozīmē, ka pašvaldība nevar plānot, kā modernizēt skolu, ko darīt, kādas investīcijas ieguldīt, piebilda Dundure.

"Mēs veicām atkārtoti skolu tīkla analīzi un redzam, cik tukšas paliek teritorijas. Faktiski tiek radīta situācija, ka jaunajām ģimenēm, pat tām, kas atgriežas, jādomā, vai tās var atgriezties savā dzimtajā pusē, jo tuvākā skola ir ļoti tālu," klāstīja Dundure.

LPS akcentējusi, ka pēdējo 23 gadu laikā Latvijā kopumā ir slēgta 401 vispārizglītojošā skola. 2021./2022.mācību gadā - reorganizētas 166 vispārizglītojošās skolas. Pašvaldības darbs šajā jomā turpinās, ņemot vērā demogrāfiskos un citus datus.

Kā ziņots, optimizējot skolu tīklu, līdzšinējo izglītības pakāpi 7.- 12.klašu izglītības posmā varētu zaudēt ap 100 skolas, lēš IZM.

IZM piedāvā kritērijus "efektīva skolu tīkla izveidei". Galvenie rādītāji, kas raksturo efektīvu un ilgtspējīgu skolu tīklu, IZM ieskatā, ir sasniedzamība atkarībā no izglītības posma, skolēnu skaits klašu grupās atkarībā no skolēnu blīvuma pašvaldībā un pedagoģiskā personāla kapacitāte.

20 izglītības iestādes attāluma vai iedzīvotāju blīvuma dēļ noteiktas kā izņēmumi, uz kuriem izstrādātie kritēriji neattiektos.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu