Zemessardzes komandieris: Krievijas armijā nav skaidrības, kādi ir kara mērķi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Krievijas armijai nav skaidri politiskās vadības mērķi pret Ukrainu sāktajā karā, šorīt intervijā TV3 vērtēja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Krievijas armija ir apjukusi, kādi ir kara mērķi, ko valsts politiskā vadība ir iecerējusi sasniegt. Virsniekiem ir grūti izskaidrot saviem karavīriem, par ko notiek cīņas, uzskata Pudāns, atzīmējot, ka Ukrainas pusē situācija ir pretēja - tur visiem ir skaidrs, ka karots tiek par valsts teritoriju atgūšanu.

Pudāns atzīmēja, ka Ukrainas puse ir aktivizējusi uzbrukumus un Krievija jau pirms laika karā ir zaudējusi iniciatīvu.

Pašlaik visai droši varot teikt, ka Ukraina ir uzsākusi pretuzbrukuma pirmo fāzi, kad notiek kaujaslauka sagatavošana un izlūkošana, atzīmēja Pudāns, vienlaikus uzsverot, ka viena no sadaļām veiksmīgam pretuzbrukumam ir maldināšana, tāpēc visa informācija par norisēm vai plāniem kaujaslaukā pašlaik jāvērtē kritiski.

Kahovkas hidroelektrostacijas aizsprosta uzspridzināšana arī varētu būt Krievijas puses lēmums, kas tapis bažās par Ukrainas pretuzbrukumu, pieļāva Pudāns, atzīmējot, ka ieguvumi vismaz īslaicīgi no dambja sagraušanas ir Krievijas pusē, proti, viņi saīsina potenciālo frontes līniju, ļaujot koncentrēt militārās vienības.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu