O, 26.09.2023.

"Vienīgais pareizais risinājums": Prigožina sociālais tīkls paziņo par darbības izbeigšanu

TVNET | FINANCENET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8
Foto: AFP / Scanpix

Krievijas sociālais tīkls “YaRus” paziņojis par darba izbeigšanu. Tas noticis pēc tam, kad galvenais investors Jevgeņijs Prigožins mēģināja veikt militāru apvērsumu. Kompānijā šāds solis skaidrots ar “nestabilu politisko situāciju”.

“Ar lielu nožēlu esam spiesti paziņot, ka sociālais tīkls pārtrauks darbu 30. jūnijā. Pēc rūpīgas pašreizējās situācijas analīzes esam pārliecinājušies, ka tas ir vienīgais pareizais lēmums,” teikts sociālā tīkla “Telegram” kanālā.

Uzņēmums norāda, ka “YaRus” radīšanai bija nepieciešamas daudzas investīcijas, kuras arī izdevās piesaistīt. Tomēr politiskās situācijas dēļ projekts vairs nesaņem finansiālu atbalstu, tādēļ “YaRus” meklē jaunus investorus.

Tiek norādīts, ka galvenais sociālā tīkla investors kopš 2019. gada bija privātās militārās kompānijas “Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožins, rakstīja “Dosjē”, izpētot nopludinātus dokumentus. Sociālais tīkls sevi pozicionēja kā “patriotisku analogu “Instagram” un “TikTok””. To dibināja uzņēmējs no Ņižnijnovgorodas Dmitrijs Iļjuhins, kurš atklāja, ka martā sociālā tīkla lietotni lejupielādēja vairāk nekā 500 000 cilvēku, bet vidējais ikmēneša pieaugums bija 170 000 jauni lietotāji.

Tomēr, pēc “Dosjē” vēstītā, dzīvu lietotāju sociālajā tīklā tikpat kā nav. Viss saturs ir kopēts vai nu no citiem sociālajiem tīkliem, vai arī to ražo bēdīgi slavenās “Prigožina troļļu fabrikas”. Kopumā ar satura kopēšanu no citām platformām nodarbojās desmit cilvēki, kā arī – šie cilvēki paši ģenerē “patīk” atzīmes un komentārus pie publikācijām.

Sociālā tīkla darbinieki strādāja divās maiņās – 14 cilvēki no rīta un 17 cilvēki vakarā, un katram no darbiniekiem bija astoņi atsevišķi profili.

Kopumā “YaRus” štatā bija 63 cilvēki, kuru algām Prigožins tērēja 10 miljonus rubļu (104 tūkstošus eiro) mēnesī. Kopumā sociālajam tīklam Prigožins 2021. gadā tērēja līdz 40 miljoniem rubļu mēnesī, atkarībā no izdevumiem reklāmai.

“The Bell” vēstīja, ka pēc apvērsuma mēģinājuma un iespējamās pārcelšanās uz Baltkrieviju, Prigožinam piederošajiem mediju aktīviem nācās meklēt jaunus īpašniekus. Pēc izdevuma datiem, Prigožina mediju kompānijas varētu pārņemt miljardieris un diktatora Vladimira Putina tuvs draugs Jurijs Kovaļčuks.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu