Apēd to, pirms tā apēd tevi. Zēns ASV nozvejo zivi ar “cilvēka” zobiem

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Facebook / Oklahoma Department of Wildlife Conservation (ODWC)

Lūk, kā kadrs no klasiskās 1978. gada šausmu filmas “Piraijas”, tikai bez asajiem zobiem. Šo īpatnējo, ar cilvēciskiem zobiem apveltīto zivi Oklahomā, ASV nozvejoja jaunais zvejnieks Čārlijs Klintons.

Patiesībā šis loms ir tuvs piraiju radinieks paku, savā “Facebook” kontā raksta Oklahomas Dabas aizsardzības departaments.

Eksperti skaidro, ka šīs neomulīgā izskata zivis šajā teritorijā ir invazīvas un ir nozvejotas arī iepriekš. Parasti gan zvejnieki tās pārved mājās un tura akvārijos kā eksotiskus mājdzīvniekus. Liela daļa “Facebook” komentētāju gan par tādu ideju nebūtu sajūsmā.

“Tas ir biedējoši,” raksta viens. “Es godīgi varu pateikt, ka nezināju, ka zivij var būt tādi zobi,” raksta cits. “Apēd to, pirms tā apēd tevi,” dod padomu vēl kāds.

Paku parasti dzīvo Amazonē un dažās Dienvidamerikas teritorijās. Tās ar piraijām dala vienu dzimtu: Serrasalmidae. Galvenā atšķirība starp abām zivīm ir to zobi. Paku zobi ir taisni un kvadrātveida, savukārt piraiju zobi ir spici un ļoti asi, skaidrots izdevumā “Science”.

Lai arī paku var sasniegt vairāk nekā metra garumu un 40 kilogramu svaru, tomēr parasti tās cilvēku neapdraud. Tikmēr piraijas sasniedz vien 50 centimetru garumu, tomēr baros cilvēkam var būt ļoti bīstamas.

Eksperti zvejniekiem iesaka nozvejotos paku nelaist atpakaļ ūdenī, bet gan sazināties ar vietējām varas iestādēm, lai pasargātu ekosistēmu. Tā ir eksotiska, invazīva suga, kas var pamatīgi kaitēt vietējai ekosistēmai.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu