3. Labam tonikam ir noteikti jāsavelk un jādedzina mana sejas āda. Izrādās nebūt ne, ir pat tādi sejas toniki, kas pastriprināti mitrina mūsu sejas ādu un liek tai sajusties "brīvai" no visa. Toniku klāstā ir dažādi veidi, bet jāatceras, ka toniks maksās dārgāk, ja tas būs daudzpusīgāks. Kvalitatīvam tonikam ir jābūt līdzīgam kā ūdenim, kas rada viegluma, nevis savelkošu un smagu sajūtu. Tonikam jābūt kā tīram un smaržīgam sejas ūdenim.
4. Lietot tikai pirms gulētiešanas. Tā kā toniks ne tikai tonizē, bet bieži arī mitrina, baro, atjauno, skrubē un vienlaikus "nomierina" sejas ādu, to droši var lietot arī no rīta pirms uzliec dienas krēmu. Joprojām izplatīts ir mīts, ka seja jātīra tikai tad, ja lietota dekoratīvā kosmētika, taču patiesībā tas jādara ikvienam.
5. Pēc tonika uzreiz barojošs krēms. "Ieturam pauzi, lai sejas āda paspēj noregulēt pH līmeni. Tās varētu būt 1 - 2 minūtes," stāsta aptieku tīkla "Apotheka" konsultante Arta Bogdānova.
Kā pareizi lietot sejas toniku?
Izplatītākais veids ir apslacīt vates tamponu un samitrināt sejas ādu. Tomēr, taupīgāks variants būtu, ja sejas toniku lietotu līdzīgi kā odekolonu pēc skūšanos. Plaukstās iepilini toniku, saberzē plaukstas un tad apslaki sejas ādu.
"Šis variants gan nederēs, ja lietot toniku, kura funkcija ir noņemt atmirušās šūnas," stāsta kosmētiķe. Tagad aptiekās nopērkami arī flakoni ar izsmidzinātāju, kas patiešām ir ērti un dozē toniku.:
Kad runa ir par mirdzošu, veselīgu sejas ādu - toniks būs jūsu ikdienas sabiedrotais!
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".