O, 26.09.2023.

Nepietiekami savienotu valstu transporta infrastruktūru dēļ kavējas palīdzības sniegšana Ukrainai, uzsver Vitenbergs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs piedalās latviešu aviokonstruktora Kārļa Irbīša lidmašīnas replikas "I-12" atklāšanas pasākumā lidostā "Rīga".
Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs piedalās latviešu aviokonstruktora Kārļa Irbīša lidmašīnas replikas "I-12" atklāšanas pasākumā lidostā "Rīga". Foto: Ieva Leiniša/LETA

Nepietiekami savienotu valstu transporta infrastruktūru dēļ kavējas palīdzības sniegšana Ukrainai, pirmdien, tiekoties ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ministriem apaļā galda diskusijā, savu nostāju paudis satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

"Esošajos apstākļos redzam, ka ekonomiska, militāra un humāna palīdzība Ukrainai kavējas, jo valstu transporta infrastruktūras nav pietiekami savienotas," uzsvēra Vitenbergs.

Latvijā un visā reģionā nepieciešamas investīcijas ceļu tīkla uzlabošanā, dzelzceļa, ostu un lidostu infrastruktūrās. Esošais Eiropas fondu finansējums nav pietiekams, "tādēļ ar mūsu reģiona un līdzīgi domājošām ES valstīm vienojamies kopīgā pozīcijā, lai panāktu līdzekļus papildus projektiem un investīcijām," pauda Vitenbergs.

Sanāksmes laikā ministrs uzsvēra, ka ES fondu piesaiste Latvijai ir ļoti būtiska, un ir paveikti nozīmīgi darbi Eiropas transporta vienotā tīkla infrastruktūras pilnveidei. Tāpat tika runāts par "Rail Baltica" projekta īstenošanas nozīmīgumu, militārās mobilitātes līdzekļu svarīgumu, kā arī to, ka vajadzības mūsdienu ģeopolitiskajos apstākļos tikai pieaug. Tāpat kā vairums klātesošo ministru, arī Vitenbergs atzina, ka Latvijai ir liels izaicinājums salāgot vajadzības ar pieejamo finansējumu.

Forumā tika parakstīta deklarācija par vienotu nostāju jautājumos par ES finansējumu stratēģiski svarīgiem transporta projektiem, kopīgi atbalstot transporta infrastruktūras attīstību.

Jau ziņots, ka Vitenbergs pirmdien parakstīs vairāku Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu kopīgu deklarāciju par atbalstu transporta infrastruktūras attīstībai, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Ministrijā norāda, ka Vitenbergs no svētdienas, 3.septembra, līdz 5.septembrim būs darba vizītē Polijā, kur piedalīsies pasākumā par finansējumu stratēģiski svarīgiem transporta infrastruktūras projektiem. Pasākums notiek Krakovā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu