Pk, 1.12.2023.

Aptauja: Latvijā 61% iedzīvotāju ievērojuši krāpšanas gadījumu pieaugumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Latvijā 61% iedzīvotāju domā, ka pēdējā gada laikā ir pieaugusi krāpniecība pa tālruni, īsziņās, e-pastos, kā arī sociālajos tīklos, pavēstīja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Vienlaikus Igaunijā 79% aptaujāto ir atbildējuši, ka finanšu krāpniecības gadījumu skaits pēdējā gada laikā ir audzis, bet Lietuvā šādu viedokli pauduši 64% respondentu.

Tajā pašā laikā Latvijā 28% iedzīvotāju uzskata, ka finanšu krāpniecību skaits pēdējā gada laikā nav būtiski mainījies, savukārt 12% domā, ka gadījumu skaits ir samazinājies.

Latvijā par būtisku finanšu krāpniecības gadījumu skaita pieaugumu visvairāk ir pārliecinātas sievietes, kā arī iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem.

Vienlaikus bankas pārstāvji norāda, ka atbilstoši "Luminor Bank" datiem bankas klientiem visbiežāk nākas saskarties ar pikšķerēšanas, investīciju krāpšanas un viltus sludinājumu krāpšanas mēģinājumiem.

"Finanšu krāpniecība patiešām iegūst arvien jaunas aprises, jo noziedznieki meklē un atrod jaunus veidus, kā novērst potenciālo upuru uzmanību," pauž "Luminor Bank" drošības eksperte Marija Briede.

Vienlaikus viņa norāda, ka arī bankas rīkojas, lai laikus pamanītu aizdomīgus maksājumus, taču bankas ir teju bezspēcīgas situācijās, kad iedzīvotāji paši brīvprātīgi veic maksājumu, apstiprinot to ar parolēm, neapzinoties, ka ir iekļuvuši krāpnieku slazdā.

Aptauja Latvijā, Lietuvā un Igaunijā veikta 2023.gada septembrī sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", katrā valstī aptaujājot 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu