Saeima ļauj valdībai budžeta projektu iesniegt arī pēc 15.oktobra

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Saeimas ārkārtas sēde
Saeimas ārkārtas sēde Foto: Evija Trifanova / LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, kas ļauj arī jaunajai valdībai pie nepieciešamības valsts budžeta projektu iesniegt arī pēc 15.oktobra.

Likumā pēc finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) un Finanšu ministrijas priekšlikuma noteikts, ka, ja 15.oktobrī ir pagājuši mazāk kā četri mēneši kopš Ministru kabineta apstiprināšanas, tad valsts budžeta likumprojekts iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad parlaments apstiprinājis valdību.

Tāpat likumā veiktas izmaiņas citā jautājumā. Precizēts, ka finanšu ministram ir tiesības palielināt valsts budžeta likumā noteikto apropriāciju neparedzētiem izdevumiem katastrofu, dabas stihiju un ugunsgrēku seku novēršanai un to radīto zaudējumu kompensēšanai.

Kā ziņots, Ašeradens pieļāvis, ka, ņemot vērā darba apjomu ministrijās pie valsts budžeta, valdība lēmumu par budžeta 2024.gadam projekta apstiprināšanu un virzīšanu skatīšanai Saeimā varētu pieņemt tuvāk novembrim.

Reizē finanšu ministrs uzsvēra, ka nemainās plāns budžetu pieņemt tā, lai tas varētu stāties spēkā 2024.gada 1.janvārī.

Iepriekš bija pieļauts, ka valdībai budžeta projekts būtu bijis jāsagatavo līdz 15.oktobrim. Tagad Ašeradens pieļauj ne vairāk kā dažu nedēļu nobīdi no šī datuma, lai novērstu riskus, kas būtu saistīti ar to, ka ministriju darbiniekiem lielā darba apjoma un ierobežotā laika dēļ nāktos strādāt pa naktīm.

Lai kvalitatīvi sagatavotu budžeta projektu, pēc politiķa vārdiem, nepieciešama maza laika rezerve, bet finanšu ministrs neredz nekādu apdraudējumu tam, ka budžets stātos spēkā 1.janvārī.

"Jaunās vienotības" viens no līderiem skaidroja, ka jāņem vērā arī citas lietas, tajā skaitā, ka pie valsts budžeta veidošanas strādās arī jauni kolēģi, kā arī nepieciešamais saskaņojums ar Eiropas Komisiju.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) līdzīgi norādījusi, ka valdība nekavēsies ar darbu pie budžeta veidošanas.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais