Lēmums piešķirt Ukrainai ATACMS raķetes pieņemts vēl pirms Zelenska ierašanās ASV (5)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija nolēma nodrošināt Ukrainu ar tālas darbības rādiusa raķetēm ATACMS vēl pirms Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vizītes ASV, taču vienlaikus izšķīrās par to neziņot publiski, vēsta “Financial Times”.

Viens no laikraksta sarunu biedriem norādīja, ka tas tika darīts, lai nedotu krieviem nekādus mājienus un viņiem nebūtu iemeslu pārvietot apgādes līnijas tālāk no frontes līnijas.

ASV raķetes nosūtīs drīzumā, sākotnēji nelielos daudzumos, apgalvoja izdevuma avoti.

Viņi arī atkārtoja jau zināmo informāciju, ka

Vašingtona nosūtīs raķešu versiju, kas ir bruņota ar kasešu munīciju, nevis ar vienu kaujas galviņu.

Raķešu ar kasešu munīciju nosūtīšana palīdzētu mazināt ASV amatpersonu bažas, ka raķešu ar vienu kaujas galviņu piegāde izsmeltu ASV krājumus, norādīja avoti.

Arī televīzijas kompānija ZDF piektdienas vakarā ziņoja, ka lēmums par ATACMS raķešu piegādi Ukrainai pieņemts jau iepriekš un par to pirms dažām dienām informēti ASV sabiedrotie, to skaitā Vācijas valdība.

Raķešu piegādes ir saistītas ar ziemas tuvošanos, jo tas ir laiks, kad frontē kustība kļūst mazāka, taču Krievija sāk pastiprināt uzbrukumus Ukrainas civilās infrastruktūras objektiem, šim nolūkam izmantojot arī Krimas teritoriju, ko tagad varētu sasniegt arī ar ATACMS raķetēm. Tās varētu apgrūtināt Krievijas armijas loģistiku un ļoti efektīvi neitralizētu Krimas pretgaisa aizsardzību.

Kā vēsta “NBC News”, Baidens tikšanās laikā Baltajā namā Zelenskim sacīja, ka Vašingtona nodos nelielu skaitu ATACMS raķešu, lai palīdzētu karā pret Krieviju.

Vašingtona iepriekš skaidroja savu atteikumu nodot tāla darbības rādiusa raķetes ar to, ka ASV nav pietiekamu šo ieroču krājumu. Vēl viens iemesls, ko ASV amatpersonas nav publiski izteikušas, ir bailes par eskalāciju no Krievijas puses.

Komentāri (5)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais