Kampaņā "Klausi sirdi!" mācīs atpazīt infarkta simptomus un riskus

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Unsplash

Sabiedrības informētības par infarktu tā atpazīšanu veicināšanai, kā arī par labāko rīcību infarkta gadījumā, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk kampaņu "Klausi sirdi!", informēja SPKC.

Viens no kampaņas mērķiem ir arī akcentēt fizisko aktivitāšu nozīmi fiziskās labsajūtas veicināšanā un sirds slimību risku mazināšanā. Kampaņas atklāšanas pasākums notiks 27.septembrī plkst.11 izstāžu telpā "ISSP Galerija" Berga Bazārā, Rīgā.

Kampaņas atklāšanas pasākuma laikā tiks prezentēti SPKC augustā īstenotā socioloģiskā pētījuma dati, sniedzot detalizētāku ieskatu situācijā. Pētījums atspoguļo, cik daudzi cilvēki būtu gatavi sniegt pirmo palīdzību miokarda infarkta gadījumā, cik daudzi spēj atpazīt simptomus, kā arī - cik daudzi zina, kā mazināt infarkta riskus.

Kampaņas norises laikā iedzīvotājiem tiks sniegta iespēja uzzināt vairāk ne tikai par infarkta simptomiem un to, kā tos atšķirt no citu slimību simptomiem, bet arī piedāvāti ekspertu ieteikumi, lai mazinātu infarkta riskus. Pasākuma laikā būs iespējams arī gūt ieskatu kardiologa ikdienas darbā saskarē ar infarkta gadījumiem, kā arī iepazīties ar aktuālo statistiku un uzdot sev interesējošos jautājumus.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies SPKC veselības veicināšanas koordinētāja Laura Maļina, kardiologs, profesors Andrejs Ērglis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķe, anestezioloģe-reanimatoloģe Inga Nurka.

Kampaņas atklāšanā, 27.septembrī, plkst.18 ikviens interesents tiek aicināts arī uz sirds veselības sporta treniņu kopā ar treneri Kasparu Ozoliņu. Treniņš notiks Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2. Stundu garajā treniņā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vienkāršiem vingrinājumiem, ko ikdienā var veikt ikviens, rūpējoties par savas sirds veselību.

Norises vieta tiks pielāgota laikapstākļiem - ja laikapstākļi būs labvēlīgi, treniņš norisināsies Botāniskā dārza āra teritorijā, bet nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā treniņš tiks pārcelts uz pasākuma telpu "Šķūnis", kas arī atrodas Botāniskajā dārzā.

Atklāšanas pasākuma tiešraidi būs iespējams arī vērot SPKC "Facebook" kontā un portālā "tvnet.lv".

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais