Nākamā gada budžeta projektu valdība sāks skatīt otrdien

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ministru kabineta sēde. Evikas Siliņas valdība.
Ministru kabineta sēde. Evikas Siliņas valdība. Foto: Ieva Leiniša/Valsts kanceleja

Otrdien, 26.septembrī, valdība sāks skatīt valsts 2024. gada budžeta projektu, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Par budžeta prioritātēm tika panākta vienošanās jau valdības veidošanas laikā, tās ir iekšējā un ārējā drošība, veselības aprūpe un izglītība, norādīja premjerministre.

Tāpat rasti risinājumi sociālajā jomā saistībā ar iedzīvotājiem nozīmīgu pakalpojumu un preču sadārdzināšanos, tajā skaitā paredzēts pakāpeniski atjaunot piemaksas pensionāriem par darba stāžu, pavēstīja Siliņa.

Veselības ministrijai vēl būs jānāk ar skaidru redzējumu, kā tiks izlietots veselības jomā gaidāmais 275 miljonu eiro budžeta palielinājums. Veselības ministram Hosamam Abu Meri (JV) tiks ļauts veidot veselības finansēšanas un sistēmas reformēšanas plānu, norādīja Ministru prezidente.

2024.gadā papildu finansējumu paredzēts piešķirt inovācijām un jaunuzņēmumiem, atzīmēja Siliņa, norādot, ka jau iepriekš nolemts palielināt līdzekļus zinātnei.

Tāpat papildu līdzekļi tiks piešķirti STEM jeb zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas priekšmetu izglītības apguvei, tajā skaitā caur interešu izglītību, atzīmēja Ministru prezidente.

Kā ziņots, Finanšu ministrija ir aktualizējusi likumprojekta "Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam" sagatavošanas grafiku, paredzot, ka nākamā gada budžeta likumprojektu pakete Saeimā tiks iesniegta 3.novembrī.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais