Pk, 1.12.2023.

Valdība pārdala 3,15 miljonus eiro Ukrainas iedzīvotāju atbalstam

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Valdība otrdien, 26. septembrī, atbalstīja 3,15 miljonu eiro pārdali Veselības ministrijai (VM), lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar atbalsta sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem no 2023.gada 1.marta līdz 30.jūnijam.

VM skaidro, ka apropriācijas pārdale paredzēta no valsts budžeta programmas "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai".

Finansējumu viena miljona apmērā paredzēts pārdalīt primārās ambulatorās veselības aprūpes nodrošināšanu, laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanu ambulatorajā aprūpē un sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu.

Vēl 1,9 miljoni eiro nepieciešami par medicīniskās palīdzības nodrošināšanu stacionārās ārstniecības iestādēs, bet 94 877 eiro - par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izpildītiem izsaukumiem, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Tāpat 80 890 eiro plānots pārdalīt ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijai, bet 30 354 eiro nepieciešami par centralizēto medikamentu un materiālu iegādi un par centralizēti iepērkamo parenterāli ievadāmo zāļu iegādi onkoloģisko saslimšanu ārstēšanai.

Savukārt 36 643 eiro paredzēts pārdalīt par zobārstniecības pakalpojumiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet 12 029 eiro par stacionārai ārstēšanai paredzēto prettuberkulozes medikamentu, glikozes monitorēšanas sistēmu aprīkojuma un piederumu nodrošināšanu un par insulīna ievadīšanas ierīču (insulīna sūkņu) un to piederumu (katetru un rezervuāru) nodrošināšanu un pacientu transportēšanu uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādi.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais