P, 11.12.2023.

Nākamgad amatu atstās "Luminor Bank" valdes priekšsēdētājs

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Tairo Lutter

Nākamā gada vidū amatu atstās "Luminor Bank" valdes priekšsēdētājs Peters Boseks, informēja bankas sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Kronberga.

Boseks 2024.gada 30.jūnijā atstās amatu, lai atgrieztos Austrijā un kļūtu par jauno valdes priekšsēdētāju "Erste Group Bank AG", kas ir viens no lielākajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Centrāleiropā un Austrumeiropā.

Boseka vadībā "Luminor" ir veiksmīgi paaugstināta efektivitāte, rentabilitāte, veikti uzlabojumi klientu pieredzē un stiprināta risku pārvaldība, kas ir pamatelementi organizācijas stratēģijā, lai kļūtu par vadošo banku Baltijā, stāstīja Kronberga.

"Luminor" padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis izsaka pateicību Peteram par visu, ko viņš ir sasniedzis savā pilnvaru laikā, un pauž prieku, ka Boseks ir piekritis palikt amatā līdz nākamajam gadam, cieši sadarbojoties ar padomi un vadot valdi, lai nodrošinātu vienmērīgu pārejas procesu, kamēr tiks izlemts par viņa mata pēcteci.

Boseks pats lepojas ar to, ko paveicis kopš pievienošanās "Luminor", un skaidro, ka lēmums atgriezties Vīnē un "Erste Group" neesot bijis viegls, bet viņš zinot, ka atstās "Luminor" "labās rokās un ar lielām nākotnes perspektīvām".

Kā ziņots, "Luminor Bank" peļņa pērn sasniegusi 124,7 miljonus eiro, kas ir par 66,9% vairāk nekā 2021.gadā, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.

Bankā skaidro, ka peļņas pieaugumu galvenokārt veicināja efektivitātes paaugstināšana un neto procentu ienākumu pieaugums paaugstināta "Euribor" ietekmē.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".

Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu